Wojewoda przyznał dodatkowe środki na drogi

0
363
Fot. LUW/KatarzynaLink

Przedstawiciele powiatów tomaszowskiego, puławskiego, włodawskiego i Miasta Zamość podpisali umowy na realizację zadań do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2022 r. Z rąk wojewody lubelskiego Lecha Sprawki samorządowcy odebrali symboliczne czeki potwierdzające dofinansowanie realizacji inwestycji drogowych. Łączna kwota dofinansowania wyniosła ponad 12 mln zł.

Pełny budżet na drogi województwa lubelskiego w 2022 roku wyniósł blisko 270 mln zł. Podpisane umowy z 4 samorządami będą wykorzystywały dodatkowe środki, zaoszczędzone przez województwo.

– Tego typu spotkania to jedna z milszych chwil w realizacji zadań wojewody. To kolejna runda, kiedy podpisujemy umowy za rok 2022 r. W sumie mieliśmy 270 mln zł na zadania gminne i powiatowe. Zdaję sobie jednak sprawę, że realizacja tego programu w warunkach roku 2022 jest znacznie trudniejsza niż w latach poprzednich, ze względu na inflację, zarówno w tej części związanej z zakupem materiałów, jednocześnie wartością usług realizowanych przez wykonawców. Są to niewątpliwie trudne sytuacje, bo kiedy oferty znacznie przekraczają pierwotną wartość kosztorysową, powodują konieczność zwiększenia wkładu własnego po stronie samorządu – mówił wojewoda lubelski Lech Sprawka.
Powiat tomaszowski na przebudowę drogi powiatowej w miejscowościach Kunki i Grabowica w gminie Susiec otrzymał 4,8 mln złotych. Umowę podpisał starosta tomaszowski Henryk Karwan.

Na pozyskanie środków dla Miasta Zamość umowę podpisał prezydent Andrzej Wnuk. Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, Zamość otrzyma 1,9 mln złotych na przebudowę ulicy Weteranów, a właściwie jej dokończenie. Prace na tej ulicy są prowadzone od dłuższego czasu, a najbardziej kosztowne prace, Miasto już zrealizowało.

Powiat puławski zrealizuje swoją inwestycję za 4,5 mln, a powiat włodawski za 1,5 mln przebuduje drogę w miejscowościach Urszulin – Hańsk.

– Chciałbym Państwu bardzo podziękować, że jesteście gotowi podpisać umowy i realizować te zadania. To dofinansowanie to ważny element wsparcia w ramach zrównoważonego rozwoju, a ta strategia dla naszego województwa jest szczególnie ważna. Pozwoli to być może na większe zainteresowanie inwestorów na terenie województwa lubelskiego, poprzez zwiększenie dostępności komunikacyjnej, a w ślad za tym może będą wzrastać dochody z CIT-u, którego beneficjentami są powiaty. Życzę, by doszło do szybkiej realizacji tych dróg, ku uciesze mieszkańców – dodał wojewoda lubelski.

Fot. LUW/KatarzynaLink

Poprzedni artykułPediatria działa- oddział ma już pacjentów
Następny artykułwarszTATY z ojcostwa
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments