Pediatria działa- oddział ma już pacjentów

0
6563

Pediatria w “szpitalu Papieskim” oficjalnie rozpoczęła pracę. Dzisiaj (21 października) został oficjalnie otwarty Oddział Pediatryczny w Szpitalu Jana Pawła II w Zamościu.

Oddział zlokalizowany jest na VI pietrze, zajmowanym dawniej przez Oddział Neurologii. Żeńskim zespołem 6 lekarek i 13 pielęgniarek kieruje dr Agnieszka Majcher, specjalista pediatrii i alergologii, pracująca dotąd w Biłgoraju.

Oddziału pediatrycznego w Zamościu nie było od lipca ubiegłego roku, po tym jak zawieszono działalność oddziału dziecięcego, funkcjonującego w „starym szpitalu”. Stamtąd przyjechały do nowego oddziału łóżka dziecięce, szafki pomocnicze, fotele dla rodziców i część sprzętu.

Brakuje jeszcze sporo sprzętu, ale Ordynator Majcher jest dobrej myśli, podkreślając, że najważniejszy jest zespół oddziału, który potrzebuje nieco czasu, aby nauczyć się ze sobą pracować.

Oddział może przyjąć na razie około 15 małych pacjentów. Trwają prace nad uzyskaniem finansowania na stworzenie większego oddziału. Aktualnie na oddziale przebywa dwoje pacjentów.

Podczas oficjalnego otwarcia pediatrii, obecni byli parlamentarzyści z regionu, samorządowcy, przedstawiciele lokalnych firm i instytucji, dyrektorzy innych placówek medycznych oraz lekarze i ordynatorzy pozostałych oddziałów „szpitala papieskiego”. W imieniu pracowników szpitala, nową ordynator powitał dr Łukasz Tułecki, szef Oddziału Kardiochirurgii, życząc powodzenia i oferując wsparcie. 

 

Poprzedni artykuł71-latka w Daewoo uderzyła na pasach 11-latkę
Następny artykułWojewoda przyznał dodatkowe środki na drogi
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments