71-latka w Daewoo uderzyła na pasach 11-latkę

0
2151

11-latka przechodząc w Kalinowicach przez oznakowane przejście dla pieszych została potrącona przez 71 letnią kierującą Daewoo. Dziewczynka trafiła do szpitala. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach przejść dla pieszych.

Do potrącenia pieszej doszło wczoraj około godziny 17:45 na oznakowanym przejściu dla pieszych na drodze powiatowej w miejscowości Kalinowice. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że jadąca od strony Pniówka 19-latka zatrzymała się przed przejściem dla pieszych ustępując pierwszeństwa dziewczynce, która idąc po pasach prowadziła rower. Z przeciwnego kierunku, od strony drogi krajowej numer 17, poruszała się kierująca osobowym daewoo. Dojeżdżając do przejścia dla pieszych nie zareagowała na znajdującą się na pasach nastolatkę, która była już na jej pasie ruchu. Daewoo uderzyło w 11-letnią mieszkankę gminy Zamość. Dziewczynkę załoga karetki pogotowia przewiozła do szpitala, gdzie wykonano jej szczegółowe badania.

Osobówką kierowała 71-letnia mieszkanka gminy Krasnobród, w czasie zdarzenia była trzeźwa. W czasie potrącenia pieszej warunki drogowe były niekorzystne, padał deszcz i było już ciemno, przez co widoczność była utrudniona.

Szczegółowy przebieg zdarzenia ustalają policjanci. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze. Pamiętajmy, że szczególną ostrożność należy zachować zwłaszcza w okolicach przejść dla pieszych. W takich miejscach na drodze w każdej chwili może pojawić się pieszy. Dlatego też dojeżdżając do przejścia dla pieszych należy zwolnić i z uwagą obserwować otoczenie. Bezwzględnie należy się zatrzymać w sytuacji, gdy inne pojazdy zatrzymały się przed przejściem, aby przepuścić pieszego. Pamiętajmy, że osoba przechodząca przez jezdnię w kontakcie z karoserią samochodu ma niewielkie szanse, aby wyjść z takiego zderzenia bez uszczerbku na zdrowiu.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

361 210565 71-latka w Daewoo uderzyła na pasach 11-latkę 361 210564 71-latka w Daewoo uderzyła na pasach 11-latkę 361 210562 71-latka w Daewoo uderzyła na pasach 11-latkę

Poprzedni artykułWysoki mandat za wyprzedzanie BMW na przejściu dla pieszych
Następny artykułPediatria działa- oddział ma już pacjentów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments