warszTATY z ojcostwa

0
306
fot. Krzysztof Słomka AtWork

Z pewnością zbyt mało osób wie, że w Zamościu działa Ojcowski Klub Tato.Net. Jest to inicjatywa Fundacji Cyryla i Metodego, łączącej społeczność ojców. Fundacja jest dzieckiem pełnoletnim i zrzesza obecnie w całym kraju 54 kluby ojcowskie, działając także poza granicami Polski; w USA, w Anglii i Niemczech, na Litwie i na Ukrainie.

Zamojski Ojcowski Klub jest z kolei ambitnie rozwijającym się „trzylatkiem”. Stowarzyszeni w klubie ojcowie spotkają się jeden raz w miesiącu na dwie godziny, realizując bazowy program 30 ważnych ojcowskich tematów. Spotkania odbywają się w każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 19.00 w sali w Bramie Lubelskiej, ul. Łukasińskiego 12 (dawny Grotex).

Liderem zamojskiego klubu jest Aleksander Kuśmierczuk, a jednym z założycieli licencjonowany trener Tato.Net, Karol Wojtyna.

Ojcowie z klubu służą sobie wzajemnym wsparciem, wymianą rodzicielskich doświadczeń, inspirują do tego, jak pełnić tę najważniejszą w ich życiu rolę lub jak dobrze do tej roli się przygotować.

W myśl zasad: „ojcostwa można się nauczyć” oraz „nigdy nie jest za późno, aby stawać się coraz lepszym tatą”, panowie pracują nad tym, by spełniać marzenia dzieci, łamiąc w drzazgi stereotypy o ojcu nieobecnym w ich życiu i wychowaniu. Nie chodzi o chwilową poprawę, ale o długofalowe rezultaty. Dlatego zajęcia w O.K. Tato.Net pomagają  systematycznie wdrażać drobne zmiany, aby metodą małych kroków doskonalić rolę ojca. Panowie uczą się, jak być „jeszcze bardziej dla rodziny”, jak jeszcze więcej czasu dać rodzinie i jak ten wspólny czas dobrze wykorzystać.

Spotkanie październikowe było jednym ze spotkań otwartych. Ojcowie zorganizowali zajęcia z podstaw udzielania pierwszej pomocy. W trakcie roku poza regularnymi spotkaniami klubowymi, ojcowie organizują m.in. warsztaty Tato & Córka, uczestniczą w spływach kajakowych z dziećmi, wspierają świąteczną akcję rozwożenia paczek żywnościowych dla ubogich

„Ojcowski Klub Tato.Net w Zamościu to miejsce, gdzie spotkasz mężczyzn, którzy postanowili każdego dnia systematycznie i konsekwentnie pracować nad swoim ojcostwem przez kształtowanie dobrych nawyków w budowaniu mocnej relacji z dziećmi. Dołącz do nas i wzmocnij naszą grupę. Twoje osobiste doświadczenie w tym obszarze jest bardzo cenne. Zapraszamy” – członkowie zamojskiego klubu zachęcają do przyłączenia się.

 

Poprzedni artykułWojewoda przyznał dodatkowe środki na drogi
Następny artykułKim był dyrektor „mickiewiczówki”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments