Para tygrysów Makar i Isla doczekała się potomstwa

2
868
fot. ZOO Zamość

W zamojskim zoo przyszły na świat dwa tygrysy amurskie.

Pracownicy ZOO są tym faktem ogromnie podekscytowani, ponieważ są to pierwsze tak spektakularne narodziny wśród zamojskich wielkich kotów. Potomstwa doczekała się para 6 – letnich tygrysów Makar i Isla. Obydwoje zostali rodzicami po raz pierwszy.

Młode urodziły się pod koniec sierpnia 2022 r. Mieszkają w ZOO od prawie dwóch miesięcy. Narodziny tygrysiątek utrzymywane były w tajemnicy ze względu na ich dobrostan.

Pierwsze tygodnie życia maluchów to czas kiedy one i ich mama muszą  mieć zapewniony bezwarunkowy spokój. Jest to czas na aklimatyzację i poznanie otoczenia. Dzisiaj odbyła się ich pierwsza wizyta u lekarza weterynarii, a właściwie to weterynarz złożył wizytę maluchom.

Została określona ich płeć –  są to dwie samice. Weterynarz dokonał ich ważenia (5,50 kg i 5,04 kg) i znakowania. Są zdrowe i rozwijają się prawidłowo.

fot. ZOO Zamość

Poprzedni artykułKobiety sprawczyniami dwóch wypadków w jednym miejscu.
Następny artykułMeksykański Dzień Zmarłych
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Niepoprawny

I całe życie w trj skorwialej klatce

Poprawny
Reply to  Niepoprawny

Tak, lepiej żeby wyginely na wolności gdzie ich populacja jest zagrozona nie tylko ze względu na coraz to mniejsze terytorium w ktorym przyszlo im żyć, ale także ze wzgledu na to, ze maja male zroznicowanie genetyczne, przez co są bardzo narazone na np różnego rodzaju choroby

Last edited 1 rok temu by Poprawny