Kobiety sprawczyniami dwóch wypadków w jednym miejscu.

0
4186

46-latka zdecydowała się na kierowanie Mercedesem mając w organizmie ponad 2 promile. Na jednej z ulic w Łabuniach straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. Inny kierowca zatrzymał się, aby udzielić pomocy kobiecie. Wówczas w jego zaparkowanego na poboczu Forda uderzyła kierująca Renault. Apelujemy o ostrożność podczas wykonywania manewrów na drodze i trzeźwość za kierownicą.

O nietrzeźwej kierującej mercedesem dyżurny zamojskiej Policji został powiadomiony w piątek w godzinach przedpołudniowych. Zgłaszający wyjaśnił, że kobieta na ulicy Lipskiej w Łabuniach wjechała do przydrożnego rowu, nic się jej nie stało, prawdopodobnie jest nietrzeźwa. Kilka minut później zgłaszający ponownie zadzwonił na numer alarmowy. Powodem zgłoszenia była kolizja, do której doszło w tym samym miejscu chwilę po tym jak zatrzymał się, aby udzielić pomocy kierującej Mercedesem.  

Policjanci z ruchu drogowego zamojskiej komendy na miejscu ustalili, że kierująca Mercedesem to 46-latka z Zamościa. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie ponad 2 promile. Kobieta poruszała się od strony Zamościa w kierunku Komarowa. Prawdopodobnie na łuku drogi pojechała prosto zjeżdżając do przydrożnego rowu. Widząc to kierujący Fordem zatrzymał się na poboczu. Wysiadł z samochodu i podszedł do kierującej Mercedesem. Wówczas w jego pojazd uderzyła kierująca Renault, która zagapiła się podczas omijania Forda. Siła uderzenia przemieściła Forda do przydrożnego rowu. Za kierownicą Renault siedziała 33-letnia mieszkanka gminy Łęczna, w wyniku kolizji nie odniosła obrażeń, była trzeźwa.   

46-letnia kierująca Mercedesem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali jej uprawnienia do kierowania pojazdami oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Natomiast dla 33-letniej kierującej Renault kolizja zakończyła się mandatem karnym w wysokości 1050 złotych oraz zatrzymaniem przez policjantów dowodu rejestracyjnego jej pojazdu z uwagi na powstałe w nim uszkodzenia.  

Przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą dwóch lat więzienia, utratą prawa jazdy oraz obowiązek zapłaty na wskazany przez sąd cel kwoty, która może wynieść nawet 60 tysięcy złotych. Nietrzeźwy kierujący to potencjalne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Przez jego nieodpowiedzialne zachowanie ktoś może stracić zdrowie, a nawet życie. Apelujemy więc o rozsądek i trzeźwość na drodze.  

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło  

68 210005 Kobiety sprawczyniami dwóch wypadków w jednym miejscu. 68 210004 Kobiety sprawczyniami dwóch wypadków w jednym miejscu. 68 210003 Kobiety sprawczyniami dwóch wypadków w jednym miejscu. 68 210002 Kobiety sprawczyniami dwóch wypadków w jednym miejscu.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments