Meksykański Dzień Zmarłych

0
137
Obraz Allison Sulock z Pixabay

Dlaczego czaszka stała się narodowym totemem Meksyku? Czy to dobrze, jeśli w Święto Zmarłych dostaniemy cukrową czaszkę z własnym imieniem? Jak sprawić, by zmarły przyszedł do nas w gościnę? Co wspólnego z obchodami Día de Muertos mają Aztekowie, Hiszpanie, a co wspólnego ma James Bond?

Zamojski Dom Kultury zaprasza na wspólne świętowanie meksykańskiego Dnia Zmarłych, które wyjaśnić i oswoić postara się gość kolejnego spotkania podróżniczego „Palcem po mapie” – Ola Synowiec.

Będzie to podróż do meksykańskich miast, miasteczek i wiosek, by porozmawiać z Meksykanami i zrozumieć, czym jest i była dla nich śmierć.

Ola Synowiec jest pisarką, dziennikarką, latynoamerykanistką. Przez dziewięć lat mieszkała w Meksyku, o którym pisze dla polskiej i zagranicznej prasy. Jest autorką przewodników po tym kraju, strony Mexico Magico Blog oraz książek „Dzieci szóstego słońca. W co wierzy Meksyk”, “Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady”.

 

Spotkanie odbędzie się 26 października (środa) o godz. 17:00 w sali kawiarnianej ZDK. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Projekt dofinansowany z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2022 rok.

insta Meksykański Dzień Zmarłych

Poprzedni artykułPara tygrysów Makar i Isla doczekała się potomstwa
Następny artykuł80. rocznica zagłady getta
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments