Rozmowa z Sylwią Buźniak współprzewodniczącą Nowej Lewicy w województwie lubelskim.

0
366

 

  • Pani przewodnicząca, jak ocenia Pani dzisiejszą sytuację polityczną i jaki ona może mieć wpływ na Zamość oraz resztę regionu?

Żyjemy w trudnych czasach, a ugrupowanie, które sprawuje obecnie władzę na każdym kroku zachowuje się nieodpowiedzialnie i skupia się wyłącznie na swoim partyjnym interesie, przechodząc obojętnie obok realnych problemów Polek i Polaków.

  • A jakie realne problemy ma Pani na myśli?

Już na samym początku sprawowania władzy, PIS podzielił społeczeństwo, zaczął stygmatyzować i demonizować poszczególne grupy społeczne, skłócił sąsiadów, podzielił rodziny Następnie poprzez prowadzenie nieodpowiedzialnej polityki dotyczącej finansów publicznych wyhamował rozwój inwestycji w Polsce. Przyczyniły się również do próby wprowadzenia, w sposób niedemokratyczny, zmian w polskim systemie prawnym. Ponad to, PIS zaczął tworzyć megalomańskie inwestycje, których celem było jedynie “stanie się pomnikami” władzy. Mam tu na myśli przebudowę Pałacu Saskiego, budowę elektrowni w Ostrołęce (za ponad 2 mld złotych) i następnie jej wyburzenie oraz  kolejną bezsensowną inwestycję jaką jest budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK).

  • Zatrzymajmy się przy tej ostatniej bo ona dotyczy naszego regionu. Jak Pani ocenia tę sprawę?

Jest to inwestycja, która nie tylko jest olbrzymim wydatkiem dla naszego państwa, ale przede wszystkim ma być zbudowana na ludzkiej  krzywdzie. A na to nie będzie nigdy mojej zgody

  • Co ma Pani dokładnie na myśli?

Mówię tu o planach przeprowadzenia tzw. Szprychy nr 5 przez Zamość i okoliczne miejscowości, na skutek czego setki mieszkańców stracą dobytek swojego życia, a słowa przedstawicieli CPK o odszkodowaniach i kwoty przez nich proponowane traktuje jako mało śmieszny żart. Nie ma żadnych argumentów za tym aby realizować  ten  projekt w taki sposób jaki chce zrobić to obecna władza.

  • Czyli jest Pani przeciwniczką budowy linii kolejowej do CPK w naszym regionie?

Jestem za rozwojem naszego miasta i regionu, ale sprzeciwiam się niszczeniu domów i firm lokalnej społeczności, bo ktoś sobie tak wymyślił. 

  • Pomysłodawcy CPK bronią tego pomysłu i argumentują to, mówiąc, że ta inwestycja przyczyni się do lepszego skomunikowania się mieszkańców naszego regionu z Centralnym Portem Komunikacyjnym. 

Po pierwsze nikomu nie jest potrzebna inwestycja jaką jest CPK. W Polsce mamy obecnie 14 lotnisk a ruch pasażerski spadł o prawie 60% w ciągu 2 lat. Budowa CPK to śmierć lotnisk regionalnych i ponowne dzielenie Polski. Przypominam, że niecałą godzinę drogi od Zamościa znajduje się lotnisko w Świdniku i może obecna władza skupiłaby się na rozwoju regionalnych portów, a nie na realizowaniu bezsensownych pomysłów.

Po drugie rząd powinien skupić się na modernizacji istniejących linii kolejowych bez konieczności niszczenia życiowego dobytku wielu ludzi; domów, gospodarstw, firm.

  • Jakie pomysły ma Nowa Lewica na rozwiązanie tych problemów?

Tak jak do tej pory, będziemy wspierać lokalną społeczność podczas protestów.Dodatkowo, nasi posłowie są członkami Parlamentarnego Zespołu do spraw CPK, w ramach prac, którego organizowane są debaty i dyskusje z ekspertami ukazującymi mankamenty planowanej inwestycji.

  • Czy mamy rozumieć Pani aktywność na naszym terenie jako zapowiedź ubiegania się o mandat poselski w najbliższych wyborach, właśnie z naszego okręgu?

Jestem gotowa i chcę reprezentować interesy naszego regionu w polskim parlamencie. 

Poprzedni artykułNiczym Bonnie i Clyde czyli wpadka cebulowej pary (ZDJĘCIA)
Następny artykułUderzył w sklep bo oślepiło go słońce
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments