Uderzył w sklep bo oślepiło go słońce

0
800

Oślepiony słońcem kierujący osobowym volkswagenem w czasie omijania uderzył w stojący na poboczu samochód dostawczy – sklep obwoźny. Do szpitala trafiła robiąca w tym czasie zakupy 61-latka, którą uderzyły drzwi przesuwne skrzyni ładunkowej. Pomocy medycznej potrzebował też kierujący osobowym polo. Apelujemy o ostrożność na drodze.

Do zdarzenia dwóch volkswagenów doszło wczoraj o miejscowości Podwysokie (gmina Skierbieszów). Powiadomieni o nim policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem dostawczym świadcząc usługi jako kierowca sklepu obwoźnego zatrzymał się przy prawej krawędzi jezdni sygnalizując postój światłami awaryjnymi. W trakcie postoju pasażerka pojazdu przeszła do przestrzeni ładunkowej, gdzie obsługiwała robiącą zakupy klientkę. Wówczas na tył volkswagena najechał kierujący polo, który prawdopodobnie oślepiony promieniami słońca nieprawidłowo wykonał manewr omijania.

W czasie zderzenia drzwi przesuwne skrzyni ładunkowej uderzyły robiącą zakupy 61-latkę, załoga karetki pogotowia przewoziła ją do szpitala. Trafił tam również kierujący volkswagenem polo 33-latek z gminy Skierbieszów. Na szczęście po badaniach oboje mogli wrócić do domu, z kolizji wyszli z niegroźnymi dla ich zdrowia potłuczeniami.

Samochodem dostawczym kierował 72-latek z Krasnegostawu, policyjne badanie trzeźwości wykazało, że zarówno on, jak i kierowca polo byli trzeźwi.

Na miejscu zdarzenia policjanci wykonali oględziny pojazdów, przesłuchali świadków. Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy trafi do sądu, który rozstrzygnie sprawę.

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze. Rozpoczynając manewry na drodze zawsze należy wcześniej upewnić się, czy można je wykonać bezpiecznie. Ograniczać widoczność mogą różne czynniki między innymi słońce, czy też przeszkoda na drodze. Dlatego też, jeśli nie ma pewności, co do bezpiecznego wykonania manewru zawsze należy poczekać i zdecydować się na jego wykonanie dopiero mając pewność, że nie stworzy to zagrożenia dla nas i innych uczestników ruchu.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

361 209954 Uderzył w sklep bo oślepiło go słońce 361 209953 Uderzył w sklep bo oślepiło go słońce

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments