Niczym Bonnie i Clyde czyli wpadka cebulowej pary (ZDJĘCIA)

0
1135

Zatrzymaliśmy na gorącym uczynku kradzieży 56-latkę i jej 59-letniego partnera. Zaskoczona para wpadła, gdy pod osłoną nocy kradła cebulę z pola. Łącznie zabezpieczyliśmy ponad 0,5 tony skradzionej cebuli. Para za swój czyn odpowie przed sądem, grozi im nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 21:00 policjanci z Posterunku Policji w Tarnogrodzie pojechali na teren pól pomiędzy miejscowościami Tarnogród – Bukowina. Z informacji policjantów wynikało, że ma tam dochodzić do kradzieży warzyw. Po krótkiej penetracji terenu policjanci zauważyli dwie osoby, które, jak się okazało kradły cebulę z pola.

Była to para z powiatu biłgorajskiego, kobieta w wieku 56-lat i jej 59-letni partner. Policjanci szybko ustalili właściciela uprawy, mężczyzna po dotarciu na miejsce stwierdził, że od kilku dni ginie mu cebula i ta która była przygotowana do wywiezienia z pola nie stanowi całości jego strat.  Na miejscu policjanci zabezpieczyli 145 kilogramów cebuli. Ponadto pojechali do miejsca zamieszkania pary, gdzie ujawnili  kolejne blisko 100 kilogramów. Nie był to jednak koniec ponieważ w trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli kolejne 24 worki wyłuskanej już cebuli, każdy po 15 kilogramów. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad pół tony cebuli. Właściciel wstępnie wartość skradzionej cebuli oszacował na około 2 000 złotych.

Para w chwili zatrzymania była trzeźwa. Za kradzież odpowiedzą przed sądem, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

aspirant Joanna Klimek

68 209949 Niczym Bonnie i Clyde czyli wpadka cebulowej pary (ZDJĘCIA) 68 209948 Niczym Bonnie i Clyde czyli wpadka cebulowej pary (ZDJĘCIA) 68 209947 Niczym Bonnie i Clyde czyli wpadka cebulowej pary (ZDJĘCIA)

Poprzedni artykułTurniej piłkarski ze Sławomirem Peszko i Radosławem Majewskim
Następny artykułRozmowa z Sylwią Buźniak współprzewodniczącą Nowej Lewicy w województwie lubelskim.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments