Turniej piłkarski ze Sławomirem Peszko i Radosławem Majewskim

0
489

Aż 20 zespołów zagra w Finałowym Turnieju Wolności, który zwieńczy cykl Piłkarskich Turniejów Wolności. Impreza, z wieloma atrakcjami dla młodych uczestników, w tym koncertami i pokazami piłkarskich sztuczek, odbędzie się w niedzielę w Zamościu. Goścmi specjalnymi będą Sławomir Peszko i Radosław Majewski – byli reprezentanci Polski w piłce nożnej. Liczne atrakcje zapewnią też piłkarscy influencerzy Luki Poland i Qesek.

– Myślę, że młodzi piłkarze nie mogą się już doczekać finałowej rywalizacji. W ostatnim czasie śledziliśmy rywalizację w ostatnim turnieju eliminacyjnym w Miedzyrzecu Podlaskim i było widać, że zawodnicy z wielką ambicją walczyli o miejsce w finale. Zresztą podobnie, jak i w poprzednich turniejach – mówi Marcin Romanowski, Wiceminister Sprawiedliwości, patron honorowy turniejów.

Ostatni turniej eliminacyjny wygrała drużyna Podlasie I Biała Podlaska, która w finale pokonała inny zespół tego klubu – Podlasie 2013 – 8:0. Trzecie miejsce zajął Grom Kąkolewnica, który po bezbramkowym remisie z UKS Dwójką Międzyrzec Podlaski wygrał w rzutach karnych 3:2. Królem strzelców, z dziesięcioma golami, został Antoni Błaszczyk (Podlasie I Biała Podlaska), najlepszym bramkarzem uznano Jakuba Celińskiego (Grom Kąkolewnica), a Puchar Fair Play otrzymał zespół UKS Dwójka Międzyrzec Podlaski.

W turnieju finałowym zagrają zatem: Gaudium Zamość, Pogoń Łaszczówka, Tomasovia Tomaszów Lubelski, Kłos Chełm, Jedynka Krasnystaw 2012, Jedynka Krasnystaw 2013/2014, AMPLUS Łuków, Vrotcovia Lublin, Świdniczanka Świdnik, Champion Biała Podlaska, Podlasie II Biała Podlaska, BKS Lublin, BKS Biłgoraj, AF Głusk I, AF Głusk II, Podlasie I Biała Podlaska, Podlasie Biała Podlaska 2013 i Grom Kąkolewnica. Dodatkowo, dzięki tzw. dzikim kartom, miejsce w finale otrzymały zespoły Huczwy Tyszowce i UKS Dwójki Międzyrzec Podlaski.

– Jestem przekonany, że wszyscy w finale będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, a profesjonalna otoczka i organizacja na pewno podziałają na młodych adeptów piłki nożnej mobilizująco. To bardzo ważne, że ci młodzi ludzie, w dużej części mieszkańcy małych miejscowości, mają stworzone takie warunki do zarażenia się piłkarską pasją – dodaje Romanowski.

W trakcie każdego z Piłkarskich Turniejów Wolności odbyły się także Sportowe Pikniki z Historią Polski a młodzi zawodnicy uczestniczyli w panelach historycznych, w trakcie których poznali historię lokalnych bohaterów walczących o niepodległość Polski. Przygotowano dla nich również sporo innych atrakcji. Z finalistami spotka się znany piłkarski youtuber Qesek, swoje sztuczki zaprezentuje z kolei najpopularniejszy polski TikToker piłkarski Luki Poland.  Koncert na scenie da 18-letnia piosenkarka z Ukrainy Dolya, która uciekła przed wojną do Polski z rejonu mikołajowskiego.

  • Będzie też wiele innych atrakcji, choćby cztery duże dmuchańce, piłka nożna w dmuchanych kulach, strzelanie z łuku do celu, dmuchana bramka celnościowa, animacje muzyczne, refleksomierze, piłkarski bilard, czy fotobudka. Młodych piłkarzy do boju zagrzewać będzie maskotka turnieju – mówi Jędrzej Stęszewski, prezes Stowarzyszenia Wczoraj, Dzisiaj, Jutro, które jest organizatorem cyklu Piłkarskich Turniejów Wolności.

Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a partnerem wydarzenia jest Lubelski Związek Piłki Nożnej. Cykl turniejów Patronatem Honorowym objął Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Romanowski. W ubiegłym roku Piłkarskie Turnieje Wolności oraz Finałowy Turniej Wolności zdobyły tytuł najlepszej imprezy piłkarskiej dla dzieci z małych miasteczek i wsi w województwie lubelskim.

Impreza odbędzie się na boiskach treningowych OSiR Zamość (tzw. Rotunda). Początek o godz. 10.00.

Na każdego zawodnika i zawodniczkę występujących w Finałowym Turnieju Wolności czekać będą pakiety startowe ze sportowym upominkiem. Każdy uczestnik dostanie medal za udział, a trzy najlepsze drużyny medale w kolorze brązowym, srebrnym i złotym.
Dla tych drużyn również będą przyznane okazałe puchary oraz vouchery na sprzęt sportowy.
W wydarzeniu wezmą udział goście specjalni: Gwiazdy piłki nożnej, byli reprezentanci Polski Sławomir Peszko i Radosław Majewski!,  LukiPoland – zawodowiec, finalista programu Mam Talent, Mistrz Europy i Wicemistrz świata w trikach z piłką nożną – Łukasz Chwieduk!, Qesek – gwiazda piłkarskiego YouTube’a!
Dla uczestników wydarzenia zaśpiewa Dolyda. – Dolyda to 18-letnia artystka z Ukrainy, uczennica Akademii Sztuk Pięknych im. Pawła Chubyńskiego w Kijowie na kierunku Sztuka Muzyczna, specjalność – opera. W marcu Dolya wraz z mamą i młodszym rodzeństwem uciekła przed wojną z rejonu mikołajowskiego, gdzie obecnie trwają najcięższe walki. Na repertuar artystki składają się tradycyjne ukraińskie utwory ludowe oraz piosenki rozrywkowe.
Poprzedni artykułWypadek z udziałem czterokołowca
Następny artykułNiczym Bonnie i Clyde czyli wpadka cebulowej pary (ZDJĘCIA)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments