„Krasnystaw Rocks!” – propozycja dla fanów ciężkiego brzmienia

0
1110

„Krasnystaw Rocks!” to impreza nastawiona na odkrywanie i promowanie nowych, głównie rockowych zespołów z Lubelszczyzny. Kolejna edycja organizowanego przez Krasnostawski Dom Kultury przeglądu odbędzie się 22 lipca na Rynku Miejskim w Krasnymstawie. Początek godz. 18.00.

Wydarzenie na trwale wpisało się w kalendarz dużych imprez muzycznych w naszym województwie i już po raz siódmy będzie gościć fanów gitarowego grania – mówi Dominik Kleszko  Instruktor ds. projektów kulturalnych Krasnostawskiego Domu Kultury

Koncert rozpocznie The Broken Knife z charyzmatyczną wokalistką Roksaną Kostrzewską. Zespół powstał we wrześniu 2016 roku. Tworzą go Roksana Kostrzewska (wokal), Oktawian Gajewski (perkusja), Patryk Szymiło (gitara basowa), Kamil Szałacha (gitara), Kuba Magdziak (gitara). Wykonują muzykę z pogranicza hard rocka i metalu. W styczniu 2017 roku nagrali składającą się z trzech utworów debiutancką epkę. Na koncertach wykonują głównie autorskie kompozycje. Opisują w nich przeżycia, emocje, które towarzyszyły im na różnych etapach życia, ale nie tylko. Starają się być jak najbardziej prawdziwi i oryginalni. Poważnie myślą o karierze muzycznej. Na koncie mają m.in. występy na „Zamojskiej majówce” i przeglądzie „Eksplozja”. Przygotowują się również do koncertów na „Palinocce pod Światowidem” i „Chmielakach Krasnostawskich 2017”.

Jako drugi ok. godz. 19.30 zaprezentuje się Pasażer. Członkowie zespołu nazywają swoją muzykę renesansem lubelskim. „Renesans” owej twórczości objawia się uczestniczeniem w nowej fali muzyki popularnej razem z jej syntezatorowymi brzmieniami, triolowym rapem i elektronicznym chłodem, jednak z dodatkiem rockowej ekspresji. Teksty, które możemy usłyszeć w piosenkach grupy są raczej emocjonalnym opisem rzeczywistości, niż próbą jej rozwiązania. Podmiot liryczny nie do końca ma wpływ na swoje położenie, w życiowej podróży jest Pasażerem. Zespoł tworzą: Jan Wąsak (wokal, gitara), Wojtek Głowacki (instrumenty klawiszowe) i Michał Wróbel (groovy).

Na koniec wystąpi lubelsko – krasnostawska formacja HeadShot Five, poruszająca się w klimatach ogólnie pojętego, energicznego metalu z dodatkiem wielu innych stylów muzycznych. Każdy z członków H5 wnosi do tworzonej muzyki odmienne inspiracje, dzięki czemu powstałe utwory niekoniecznie łatwo jest skategoryzować w ramach jednego gatunku. Przez dwa lata działalności zespołowi udało się wypracować materiał na album, który świetnie wypada na żywo… ale to już zdecydowanie warto usłyszeć i zobaczyć na własne oczy pod sceną! Skład zespołu: Seba (wokal), Grzechu (gitara), Endrju (gitara), Preper (bas), Gandhi (perkusja).

tekst nadesłany

Poprzedni artykułDawny WORD idzie pod młotek
Następny artykułWasza pomoc jest niezbędna, aby dzieci z Zamościa wygrały podwórko marzeń !!!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments