Na Rynku Wielkim powstają świąteczne dekoracje. Będzie wyjątkowo!

0
591

Świąteczne dekoracje miejskie to już w Zamościu pewna tradycja i zawsze zainteresowanie budzi forma świątecznej odsłony.

Nie bez powodu Zamość dwukrotnie zdobył tytuł świetlnej Stolicy Polski i również dwukrotnie świetlnej stolicy województwa. Co roku Urząd Miasta stara się przygotować najpiękniejsze dekoracje. Również w tym roku miasto zostanie pięknie przystrojone. Na klombie stoi już strzelista, żywa choinka, która za parę chwil zostanie cudownie rozświetlona, a na Rynku Wielkim rozsypią się prezenty.

W tym roku w przygotowania została zaangażowana zdolna młodzież z zamojskich szkół średnich pod opieką nauczycieli, a także Akademia Zamojska. Projekt niepowtarzalnie dekorowanych, rozsypanych na płycie Rynku Wielkiego, przestrzennych prezentów wykonali uczniowie Liceum Plastycznego, natomiast realizacją projektu dekoracji zajęli się uczniowie „Budowlanki” – ze Szkoły Branżowej I Stopnia oraz z Technikum robót wykończeniowych w budownictwie pod kierownictwem nauczyciela przedmiotów budowlanych w Centrum Kształcenia Zawodowego Mirosława Bajwoluka.

Montaż elementów świątecznego wystroju już się rozpoczął. Na Rynku Wielkim od kilkunastu dni OSIR montuje lodowisko, które jest najbardziej popularną, zimową atrakcją miejską. Zwieńczeniem tegorocznych dekoracji jest 40-metrowa girlanda, która będzie okalać poręcz zamojskiego ratusza, wykonana przez młodzież z Technikum architektury krajobrazu z zamojskiego „Rolniczaka”. 

Wspólne działania i dekoratorska inicjatywa połączyła zamojską młodzież, aby sprawić przyjemność mieszkańcom oraz turystom, a nawiązanie do wręczania prezentów przywołuje najlepsze bożonarodzeniowe wspomnienia.

Święta to doskonała okazja, aby spędzić ten czas z najbliższymi, wybrać się na spacer, który zdecydowanie umilą odwiedzającym zamojskie nietuzinkowe dekoracje. Młodzi autorzy tegorocznych dekoracji świątecznych oraz zamojski magistrat zachęcają wszystkich, którzy będą umieszczać w social mediach zdjęcia ze świątecznymi ozdobami w tle, do tego, by oznaczać je #swietawzamosciu.

dekoracje Na Rynku Wielkim powstają świąteczne dekoracje. Będzie wyjątkowo!

Poprzedni artykułZderzenie Mercedesa z Volkswagenem (zdjęcia)
Następny artykułOznaka honorowa dla Damiana Miechowicza
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments