Ogólnopolski sukces sierżant sztabowej Małgorzaty Uszko. Gratulujemy!

0
142

W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zakończył się III Ogólnopolski Konkurs dla Policjantów – oskarżycieli publicznych. Patronatem honorowym konkurs objął Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk. Po dwóch dniach zmagań spośród 17 policjantów służby prewencyjnej z terenu całej Polski, sierżant sztabowy Małgorzata Uszko z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie zajęła 4 miejsce. Gratulujemy!

III edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów – oskarżycieli publicznych odbyła się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w dniach 21-22 listopada bieżącego roku.

Finał konkursu obejmował następujące konkurencje:

  • wygłoszenie przez oskarżyciela publicznego przemówienia końcowego. Jest to najtrudniejsza konkurencja wymagająca oprócz wiedzy teoretycznej prezentowania umiejętności i predyspozycji niezbędnych w służbie policjantów wydziału prewencji,
  • pisemną analizę dokumentu procesowego pod kątem błędów formalnych i merytorycznych,
  • pisemny test wiedzy zawierający 50 zadań testowych zamkniętych, które dotyczą znajomości przepisów prawa, w szczególności ustaw: Kodeks wykroczeń, Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia, Kodeks karny, Kodeks postępowania karnego, Prawo o ruchu drogowym.

Konkurencje konkursowe oceniał zespół ekspertów w składzie: przewodniczący zespołu podinsp. Ewa Jakimiuk z Zakładu Służby Kryminalnej CSP w Legionowie, zastępca przewodniczącego mł. insp. Agnieszka Romańska z Wydziału Prewencji KGP, podinsp. Tomasz Czylok z Zakładu Służby Kryminalnej Szkoły Policji w Katowicach, nadkom. Artur Staniszewski z Instytutu Nauk Prawnych Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Akademii Policji w Szczytnie, podkom. Paweł Müller z Zakładu Doradztwa Dydaktycznego i Psychologii CSP w Legionowie, asp. szt. Joanna Szrejter z Zakładu Prawa i Kryminalistyki Szkoły Policji w Pile, mł. asp. Arkadiusz Matuszyn z Zakładu Służby Kryminalnej Szkoły Policji w Słupsku.

Po podsumowaniu punktów wszystkich konkurencji, wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – asp. szt. Sławomir Kagan, KPP w Chrzanowie (KWP w Krakowie),

II miejsce – asp. szt. Monika Pacześ, KPP w Bełchatowie (KWP w Łodzi),

III miejsce – asp. Karol Malinowski, KPP w Nowym Mieście Lubawskim (KWP w Olsztynie).

IV miejsce – sierż. sztab. Małgorzata Uszko, KPP w Hrubieszowie (KWP Lublin).

Podczas uroczystości zakończenia konkursu, nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczali: Zastępca Komendanta Centrum Szkolenia Policji w Legionowie insp. Tomasz Rylski oraz Dyrektor Biura Prewencji Komendy Głównej Policji insp. Robert Kumor.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu uzyskanych wyników, które świadczą o profesjonalizmie, rzetelnym przygotowaniu i zaangażowaniu w realizacje zadań służbowych na wysokim poziomie. Szczególne gratulacje kierujemy do policjantki hrubieszowskiej komendy sierż. sztab. Małgorzaty Uszko. Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu naszej koleżanki!

Źródło: aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak

Poprzedni artykułKonkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Muzeum Zamojskiego
Następny artykułSzkolenie dla dowódców OSP (zdjęcia)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments