Parking zamiast lodowni do przechowywania świńskich półtusz

0
567

Na terenie Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Szpitala rozpoczęła się rozbiórka dawnej “lodowni’, znajdującej się na tyłach apteki szpitalnej. Obiekt ten, nieużywany od kilkudziesięciu lat, przekształci się w nowe miejsca parkingowe, zaspokajając tym samym potrzeby pacjentów oraz ich rodzin.

Lodownia, która kilka dekad temu pełniła funkcję szpitalnej spiżarni, wypełniana lodem, służyła także do przechowywania między innymi świńskich półtusz. Z biegiem czasu, przestała być używana, stając się jedynie magazynem, a ostatecznie popadając w ruinę.

Rozbiórkę obiektu rozpoczęto w poniedziałek, 13 listopada, z udziałem firmy PPHU JSZ Jerzy Sylwester Zagraba z Dorohuczy. Firma ta, będąca wykonawcą zadania, wygrała przetarg, oferując konkurencyjną cenę w wysokości 77 tys. zł brutto. Jej zakres prac obejmuje nie tylko rozbiórkę lodowni i wywóz gruzu, ale także zniwelowanie terenu oraz budowę nowego parkingu mieszczącego 8 pojazdów.

Damian Miechowicz, prezes zarządu Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Sp. z o.o., wyraził nadzieję na stworzenie większej liczby miejsc parkingowych, z myślą o potrzebach pacjentów i ich rodzin. Niestety, pojawiły się nieprzewidziane “kolizje budowlane”, między innymi z przyłączami awaryjnego ujęcia wody, co wymusiło konieczność dostosowania planów.

  • Liczyliśmy, że miejsc parkingowych, tak bardzo potrzebnych pacjentom i ich rodzinom, uda się stworzyć więcej. Niestety, wystąpiły tzw. kolizje budowlane, m.in. z przyłączami awaryjnego ujęcia wody, dlatego musieliśmy zrewidować nasze plany” – zaznaczył prezes Damian Miechowicz.

 Realizacja tego zadania stanowi krok naprzód w modernizacji i dostosowywaniu infrastruktury szpitala do współczesnych potrzeb. Nowe miejsca parkingowe będą z pewnością znaczącym ułatwieniem dla pacjentów oraz ich bliskich, korzystających z usług Zamojskiego Szpitala Niepublicznego.

Poprzedni artykułWalczyli młodzi szachiści z MDK [ZDJĘCIA]
Następny artykułPGK pomyślnie zakończyło renowację Kolektora F w Zamościu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments