PGK pomyślnie zakończyło renowację Kolektora F w Zamościu

0
90

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. z dumą ogłasza zakończenie prac związanych z renowacją awaryjnego odcinka (101 m) jednego z najważniejszych kolektorów sanitarnych w Zamościu – “Kolektora F” o średnicy Dn 1400 mm (1,4 metra), biegnącego wzdłuż ulicy Sikorskiego. Realizacja projektu odbyła się we współpracy z firmą Taylor Sp. z o.o.

Renowacja Kolektora F opierała się na innowacyjnej technologii rur spiralnie zwijanych w technologii SWP. Metoda ta pozwoliła na wprowadzenie specjalnej taśmy do istniejącego kanału, która śrubowo układała się na ściankach kolektora. Następnie szczeliny między starym kolektorem a nową powłoką zostały precyzyjnie wypełnione specjalnym utwardzaczem przy użyciu iniektora, zapewniając skuteczną ochronę kolektora przed dalszymi uszkodzeniami.

W ramach planów Przedsiębiorstwa, przy wsparciu funduszy zewnętrznych, kolejne etapy renowacji Kolektora F obejmą długość około 1 kilometra. Ta zaawansowana technologia nie tylko zwiększa trwałość infrastruktury, ale także minimalizuje zakłócenia w funkcjonowaniu miejskich obszarów podczas prac. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. nadal skupia się na modernizacji infrastruktury, zapewniając mieszkańcom Zamościa efektywne i niezawodne systemy kanalizacyjne.

Poprzedni artykułParking zamiast lodowni do przechowywania świńskich półtusz
Następny artykułTrwa rejestracja na bezpłatne USG pod kątem nefrologicznym
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments