Wernisaż i 51. Zamojskie Spotkania z Fotografią a w nich 35-lecie Galerii Fotografii Ratusz! [ZDJĘCIA]

0
92

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne, Galeria Fotografii Ratusz oraz Restauracja Corner Pub zapraszają na dwa wydarzenia fotograficzne, które odbędą się już dzisiaj 6 listopada 2023 r.

Oba poniedziałkowe wydarzenia związane są z jubileuszem istnienia Galerii Fotografii Ratusz.
Jeszcze do końca tygodnia oglądać można w Galerii pierwszą z wystaw zorganizowanych w ramach 35-lecia jej działalności. Jest to Targowy czwartek Stanisława Orłowskiego, czyli założyciela zarówno Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego, jak i Galerii Fotografii Ratusz.
W poniedziałek, tj. 6 listopada, o godzinie 16:30 w Ratuszu, odbędzie się wernisaż zbiorowej wystawy członków ZTF-u, pt. „Pejzaż industrialny”.
Natomiast, bezpośrednio po otwarciu, tj. około godziny 17:00 zapraszamy do Restauracji Corner Pub na 51. Zamojskie Spotkanie z Fotografią, w ramach których Pan Stanisław Orłowski opowie o powstaniu, początkach i działalności Galerii. Porozmawiamy o pejzażu industrialnym, jako rodzaju fotografii dokumentalnej. Poruszymy temat zbiorowej wystawy ZTF-u czyli „Wschodniej 2023” i kondycji fotografii w naszym środowisku.

Serdecznie wszystkich zapraszamy!

„Pejzaż industrialny” –Wschodnia 2023
„Wschodnia” ma wiele definicji. To nie jest tylko miejsce. To również cechy, stany, etapy czy zjawiska. We „Wschodniej” nie zamykamy się na przeszłość, szukamy współczesnych odniesień zarówno bliskich, jak i dalekich. Jest ona wielowątkowa. Akcenty często rozkładają się w przeciwnych biegunach. Wschodnia bowiem to coś, obok czego nie można przejść obojętnie. To miejsce bardzo wyraźne, które kocha się, bądź nienawidzi. Miejsce spokojne i urzekające, wzruszające, ale też irytujące. Miejsce, które nie pozostaje bez echa, zostawia po sobie wyraźny ślad nie tylko u przybyszy, ale również wśród swoich mieszkańców.
„Pejzaż industrialny” jest kontynuacją projektu, który we wcześniejszych edycjach prezentowany był w postaci wystaw plenerowych i Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Wschodnia.
Autorzy prac:
Diana Berdak, Sławomir Borysz, Wojciech Chudzik, Paweł Czop, Katarzyna Gondek, Wojciech Kapuściński, Anna Kwiatkowska, Wojciech Lembryk, Tadeusz Mierzwa, Stanisław Orłowski, Andrzej Pogudz, Bogdan Pupiec, Wojciech Rycaj, Marek Ryś , Waldemar Siatka, Dariusz Szopa.

Wystawa zorganizowana dzięki wsparciu finansowemu Miasta Zamość.

Źródło: UM Zamość

Poprzedni artykułWypadek z udziałem 6 aut i potrącenie 73-latki na pasach w Łabuńkach Pierwszych (zdjęcia)
Następny artykułOpieka wytchnieniowa 2024. Trwa nabór wniosków
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments