Potrącenie 70-letniego rowerzysty na ulicy Okrzei (zdjęcia)

0
111

70-letni cyklista przejeżdżając przez skrzyżowanie został potrącony przez kierującego Hondą. Rowerzysta trafił do szpitala. Do zdarzenia doszło w Zamościu na skrzyżowaniu ulicy Okrzei z ulicą Oboźną. Apelujemy o ostrożność na drodze.

Do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty i osobowej Hondy doszło dzisiaj kilka minut po godzinie 10:00. Zdarzenie miało miejsce w Zamościu na skrzyżowaniu ulicy Okrzei z ulicą Oboźną. Policjanci ruchu drogowego wstępnie ustalili, że cyklista poruszał się drogą dla rowerów biegnącą wzdłuż ulicy Okrzei jadąc od ulicy Piłsudskiego w kierunku obwodnicy. Przejeżdżając przez skrzyżowanie z ulicą Oboźną został potrącony przez kierującego Hondą, który włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa cykliście.

Po zderzeniu z samochodem 70-letni cyklista z gminy Zamość upadł na jezdnię. Potrzebował pomocy medycznej. Będąca na miejscu zdarzenia załoga karetki pogotowia przewiozła go do szpitala.

Hondą kierował 41-letni mieszkaniec Zamościa. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Na miejscu pracowali policyjni dochodzeniowy wraz z technikiem kryminalistyki. Wykonali oględziny miejsca i pojazdów, przesłuchali świadków.

Ustalamy dokładne okoliczności zdarzenia i apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze. Kierując samochodem zwracajmy uwagę na rowerzystów. Szczególną ostrożność na drodze powinni zachować także cykliści. Bo to właśnie ta grupa – niechronionych uczestników ruchu, do których należą rowerzyści i piesi, w zderzeniu z samochodem doznaje poważnych obrażeń. Przewidujmy zagrożenia, stosujmy się do znaków i przestrzegajmy prawa drogowego, ponieważ dzięki temu unikniemy tragedii.

Źródła: KMP Zamość, aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Poprzedni artykułJaki rodzaj protezy zębowej wybrać?
Następny artykułJuż po raz 9. rozpoczyna się akcja Czytaj PL
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments