Przy Peowiaków lokomotywa potrąciła leżącego na torach mężczyznę

0
925

W Zamościu w okolicach wiaduktu kolejowego przy ul. Peowiaków lokomotywa pociągu pasażerskiego relacji Kołobrzeg – Hrubieszów uderzyła w leżącego na torowisku mężczyznę. Poszkodowany w stanie nieprzytomnym trafił do szpitala. Maszynista był trzeźwy. Ustalamy szczegóły wypadku oraz tożsamość potrąconego mężczyzny.

Do potrącenia na torowisku mężczyzny doszło wczoraj kilka minut przed godziną 20:30 w Zamościu w okolicach wiaduktu przy ulicy Peowiaków. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że maszynista pociągu pasażerskiego relacji Kołobrzeg – Hrubieszów w trakcie przejazdu w kierunku Hrubieszowa zauważył leżącego na torach mężczyznę. Natychmiast podjął próbę hamowania wysyłając jednocześnie sygnały dźwiękowe. Mężczyzna nie zareagował, niestety nie udało się również zatrzymać pociągu przed leżącym. Lokomotywa uderzyła go prawdopodobnie tak zwanym „zgarniaczem”.

Potrącony mężczyzna doznał poważnych obrażeń, w stanie nieprzytomnym załoga karetki pogotowia przewiozła go do szpitala.

Maszynistą pociągu był 45-letni mieszkaniec Lublina, badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Pociągiem podróżowało 9 pasażerów oraz 5 członków załogi. Im nic się nie stało.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci grupy dochodzeniowo – śledczej, wykonali oględziny, rozpytali pasażerów oraz załogę składu. Obecni byli również przedstawiciel linii kolejowej oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

Ustalamy dokładne okoliczności wypadku oraz dane personalne poszkodowanego.

Źródło: KMP Zamość, aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Poprzedni artykułPolicyjny dron obserwował pieszych. Zobaczcie film!
Następny artykułDlaczego uderzył? (zdjęcia)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments