Policyjny dron obserwował pieszych. Zobaczcie film!

0
595

Policjanci przeprowadzili kolejne działania skierowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze drogówki zwracali szczególną uwagę na przejścia dla pieszych. Do kontroli wykorzystywano drona, który obserwował skrzyżowania i rejony przejść dla pieszych z powietrza. Mundurowi przeprowadzili łącznie ponad 200 kontroli i ujawnili, aż 164 wykroczenia, z czego większość popełnili piesi.

Dalszy ciąg artykułu pod filmem

Dbanie o bezpieczeństwo i porządek w ruchu drogowym to jedno z zadań spoczywających na policjantach drogówki. Funkcjonariusze w walce z piratami drogowymi wykorzystują różne narzędzia. Kontrole prowadzone są statycznie z wykorzystaniem mierników prędkości, dynamicznie dzięki nowoczesnym radiowozom wyposażonym w wideorejestratory, a od pewnego czasu również z wykorzystaniem dronów.

Ostatnio funkcjonariusze ruchu drogowego KMP i KWP w Lublinie przeprowadzili kolejne już działania skierowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Patrole były widoczne głównie w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Mundurowi dokonywali pomiarów prędkości w rejonie przejść, zwracali uwagę na niebezpieczne zachowania. W działaniach wykorzystywany był również dron, który obserwował zachowania pieszych.

Podczas działań w Lublinie policjanci skontrolowali łącznie 222 uczestników ruchu drogowego oraz ujawnili 164 wykroczenia. Do najczęstszych przewinień ze strony kierujących należało przekraczanie dozwolonej prędkości, wyprzedzanie w rejonie przejścia dla pieszych oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu. Jednak większość wykroczeń popełnili piesi, bo aż 102. Z reguły niestosowali się oni do znaków drogowych, przechodząc przez jezdnię na czerwonym świetle lub w miejscu niedozwolonym. Były też przypadki korzystania z telefonu komórkowego podczas przechodzenia przez przejście lub z innych urządzeń zajmujących uwagę.

Źródło: Policja Lubelska, nadkomisarz Kamil Gołębiowski

350 230089 g Policyjny dron obserwował pieszych. Zobaczcie film!

Poprzedni artykułNie opanował mocy swojego auto i staranował auto zaparkowane w wiacie garażowej
Następny artykułPrzy Peowiaków lokomotywa potrąciła leżącego na torach mężczyznę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments