Złodziej na marchewkowym polu

0
198

O tym, że przywłaszczenie cudzej rzeczy zawsze jest karalne, przekonał się wczoraj 29-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego. Jadąc przez okoliczną miejscowość zatrzymał się przy polu gdzie leżała marchew. Nazbierał łącznie około 50 kilogramów. Został ukarany mandatem karnym oraz musiał oddać właścicielowi zbiorów równowartość skradzionego mienia. Przypominamy, że zabór cudzej rzeczy nawet niewielkiej wartości zawsze jest karalny.

Wczoraj 29-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego, który jadąc przez jedną z miejscowości w pobliżu Hrubieszowa zatrzymał się przy polu, na którym leżała marchew. Nazbierał w siatki łącznie około 50 kilogramów. Nie przypuszczał, że zostanie zauważony i że ktoś powiadomi o tym fakcie policję. 29-latek został ukarany przez funkcjonariuszy mandatem karnym. Musiał naprawić także wyrządzoną szkodę, zwracając właścicielowi płodów rolnych równowartość skradzionej marchwi.

Policjanci interweniują wielokrotnie w tego typu sprawach. Są to kradzieże artykułów w sklepach, a także kradzieże płodów rolnych z okolicznych pól i sadów.

Przypominamy, że zabór cudzej rzeczy nawet niewielkiej wartości zawsze jest karalny. Oczywiście wartość kradzionego mienia decyduje o tym, czy mamy do czynienia z wykroczeniem czy też przestępstwem. Przepisy mówią wyraźnie, że kto kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, jeżeli jej wartość nie przekracza 800 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. W takiej sytuacji jest to wykroczenie. Jeśli mówimy o przestępstwie kradzieży mienia, kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Hrubieszów, aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak

346 230018 Złodziej na marchewkowym polu

Poprzedni artykułSanatorium w Krasnobrodzie otrzymało 2 mln zł na dalszy etap prac po rozbudowie
Następny artykułZamość zakochany w teatrze
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments