Love story w Kinie Konesera

0
118

CKF “Stylowy” oraz Klub Filmowy “Senso” serdecznie zapraszają na seans z cyklu Kino Konesera. 19 października 2023 o godz. 19:00 na ekranie „Poprzednie życie” – niezwykła historia o miłości, utraconych nadziejach oraz nieuchwytnej tęsknocie za poprzednim życiem, którą nosi w sobie każdy z nas. To na wskroś współczesny film, który goi złamane serca, daje szansę miłości, godzi przeszłość z przyszłością, uczy rozstawać się bez gniewu i z nadzieją na nowy początek.

In-Yun to koreańskie przekonanie, że ludzie zbliżają się do siebie, bo ich dusze poznały się w poprzednich wcieleniach. Nora (Greta Lee) i Hae Sung (Teo Yoo) dorastali razem w Korei Południowej. Rozdzieleni przez los jako dzieci, odnajdują się po latach dzięki mediom społecznościowym. W końcu miłosna i migrancka odyseja zaprowadzi oboje do Nowego Jorku. Nora jest już wtedy mężatką, a Hae Sung świeżo upieczonym singlem. „Co by było, gdyby?” – to pytanie nie przestaje kołatać w ich głowach. A także w głowie męża Nory (John Magaro), zaskoczonego nagłą wizytą Koreańczyka.

„Poprzednie życie” przywołuje ducha trylogii Richarda Linklatera i najlepszych nowojorskich opowieści filmowych. Historii rozpiętej między Nowym Jorkiem i Seulem, nowoczesną technologią i upragnionym dotykiem, wspomnieniami i teraźniejszością, towarzyszą echa buddyjskiej refleksji nad przeznaczeniem i duchowym wymiarem relacji.

To nawiązanie jest nieprzypadkowe: reżyserka „Poprzedniego życia” pochodzi z Korei Południowej. Swój magiczny debiut, kolejny przebój od studia A24, okrzyknięty przez amerykańską krytykę „najlepszym filmem roku”, Celine Song osnuła wokół własnych wspomnień.

Bilety: 22 zł (ulg.), 25 zł (norm.)

Źródło: CKF “Stylowy”

1125 840x420 1 Love story w Kinie Konesera

Poprzedni artykułBuszujący w kukurydzy (zdjęcia)
Następny artykułW niedzielę pochówek dzieci martwo urodzonych
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments