“Mieszkam na osiedlu Planty przeszło 30 lat” zapewniał Grzegorz Kuczmaszewski na sesji RM

0
168

Na 11 października br. zwołano nadzwyczajną Sesję Rady Miasta podczas której jedną z najważniejszych kwestii było „rozstrzygnięcie protestu przeciw ważności wyborów na przewodniczącego zarządu Osiedla Planty”.

Protest złożyła Wiesława Dubienka, była wieloletnia przewodnicząca zamojskiego osiedla Planty. Chodzi o wybory na przewodniczącego zarządu tego osiedla. Przeprowadzono je 15 września. Na przewodniczącego wybrano wówczas Grzegorza Kuczmaszewskiego.

Wiesława Dubienka zarzuciła Grzegorzowi Kuczmaszewskiemu, że nie mieszka na osiedlu Planty, i jest tam w ogóle nieznany przez mieszkańców a to do niej mieszkańcy zwracają się z różnymi prośbami, na które jak sama powiedziała stara się reagować, jednak z przyczyn osobistych nie kandydowała na stanowisko przewodniczącego osiedla. Podczas swojej wypowiedzi Wiesława Dubienka powiedziała, że to na pewno nie jest ostatni jej protest w tej sprawie i doprowadzi do odwołania Grzegorza Kuczmaszewskiego z tej funkcji.

Jak się okazało, co potwierdził Wydział Spraw Obywatelskich UM „Pan Grzegorz Kuczmaszewski oświadczył, iż jest mieszkańcem osiedla Planty i posiada czynne prawo wyborcze do rad gmin oraz że zapoznał się z granicami ulic i adres (który wpisał w liście obecności) mieści się w granicach osiedla Planty”.

Na podstawie konsultacji z radcą prawnym stwierdzono, że aby zostać przewodniczącym osiedla wystarczy być zameldowanym w Zamościu.

Grzegorz Kuczmaszewski zaznaczył „mieszkam na osiedlu Planty od ponad 30 lat, mnie mieszkańcy znają, gdy Pani Wiesława była przewodniczącą byliśmy w konflikcie i w tym upatruje powodu decyzji o odwołaniu mnie ze stanowiska przewodniczącego”.

Emocje wzięły górę i podczas wypowiedzi Grzegorza Kuczmaszewskiego padły też zbyt swobodne sformułowania pod adresem Wiesławy Dubienki, za które Kuczmaszewski panią Wiesławę i Radę Miasta przeprosił.

Podczas głosowania radni uznali, że protest jest bezzasadny i wyrazili to w głosowaniu. Za takim rozstrzygnięciem głosowało 16 radnych, jeden radny był przeciw, a czterech radnych wstrzymało się od głosu.

dsc 1965

Poprzedni artykuł“Kochać, jak to łatwo powiedzieć” jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego [ZDJĘCIA]
Następny artykułBuszujący w kukurydzy (zdjęcia)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments