Szpital w Hrubieszowie: od skraju bankructwa do dumy Lubelszczyzny!

0
492

Jeszcze niedawno szpital w Hrubieszowie był na skraju upadłości. Groziło mu bankructwo i prywatyzacja. Placówka została uratowana, a niebagatelny wpływ miał na to wiceminister sprawiedliwości dr Marcin Romanowski. Mieszkańcy powiatu hrubieszowskiego mogli odetchnąć z ulgą. Dzisiaj szpital jest w znakomitej kondycji finansowej.

Dzięki staraniom wiceministra Romanowskiego szpital uzyskał łącznie prawie 3 mln zł z Funduszu Sprawiedliwości i niemal 5 mln zł z Polskiego Ładu. Zakup nowego tomografu, nowoczesnej karetki, modernizacja i wyposażenie pracowni endoskopowej, oddziału intensywnej terapii czy Izby Przyjęć, to tylko niektóre ze sfinansowanych działań.

Co jednak również napawa optymizmem – szpital od 2021 roku notuje dodatni wynik finansowy. W tym roku wynik bieżący dochodzi do 2 mln złotych na plusie. Nigdy wcześniej placówka nie odnotowywała tak dobrej sytuacji finansowej.

W najbliższym czasie dyrekcja szpitala planuje rozbudowę zakładu opiekuńczo-leczniczego oraz modernizację oddziału rehabilitacji. W ostatnich latach udało się utworzyć oddział urazowo-ortopedyczny, zakład opiekuńczo-leczniczy oraz poradnie urazowo-ortopedyczną, preluksacyjną i endokrynologicznej.

Szpital, który był na skraju upadłości, obecnie należy do najlepszych w województwie lubelskim, rozwija się i służy mieszkańcom. Warto wspomnieć, że oddział położniczy szpitalu w Hrubieszowie znajduje się wśród 10 najlepszych w Polsce. To dobra wiadomość dla przyszłych mam z powiatu hrubieszowskiego.

 

Poprzedni artykułGazyfikacja gminy Łukowa
Następny artykułZamość: Mnóstwo nowych ofert pracy. Zobacz i znajdź coś dla siebie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments