Krajowa Grupa Spożywcza 2035 – strategia i wizja

1
213

5 października br. w Zamościu odbyła się konferencja podczas, której Marek Zagórski – Prezes Zarządu Krajowej Grupy Spożywczej S.A. przedstawił strategię funkcjonowania Spółki na najbliższe 12 lat.

Zaprezentowana strategia zakłada miliardowe inwestycje m.in. w zakłady na terenie województwa lubelskiego oraz budowanie spółek we współpracy z sadownikami.

„Wartości są podstawą naszego działania. Partnerstwo i współpraca mają stanowić fundament  naszego rozwoju. Widzimy siebie jako lidera, jako stabilny podmiot, który dostarcza najlepszych produktów. Wierzymy, że rozwój firmy jest pewny tylko dzięki gwarancji stabilnej współpracy z rolnikami” – powiedział Prezes Zagórski.

“To olbrzymia kwota, którą Krajowa Grupa Spożywcza chce zainwestować na Lubelszczyźnie i bardzo za to dziękuję. Są trzy filary bezpieczeństwa Polski: bezpieczeństwo militarne, energetyczne i żywnościowe i właśnie strategia KGS wpisuje się w filar bezpieczeństwa żywnościowego” – powiedział Ryszard Madziar doradca Ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina.

Spółka planuje rozwijać linie produkcyjne w cukrowniach w Werbkowicach i Krasnymstawie, budować nowe młyny w ramach Zamojskich Zakładów Zbożowych, stworzyć dla nich nowe centrum logistyczne i dokapitalizować fabrykę cukierków Pszczółka.

 

Poprzedni artykułZamojski “Krok za Krokiem” w Pałacu Prezydenckim [ZDJĘCIA]
Następny artykułGazyfikacja gminy Łukowa
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Iga

Super! Mam nadzieję,że po wygranej Madziara jak najprędzej wejdą te plany w życie bo to dodatkowe miejsca pracy w naszym regionie