Zamość: Grożąc maczetą ukradł mężczyźnie Subaru

0
284

Policjanci z zamojskiego wydziału kryminalnego wytypowali i zatrzymali podejrzanego o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 27-letni recydywista grożąc maczetą ukradł mieszkańcowi powiatu zamojskiego auto, gdy zaparkował je na jednej z ulic osiedla Stare Miasto. Podejrzany decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

W środę 26-letni mieszkaniec naszego powiatu poinformował policjantów o dokonanym na jego osobie rozboju. Wyjaśnił, że do zdarzenie doszło na początku bieżącego miesiąca na terenie osiedla Stare Miasto. Powiedział także, że wcześniej nie zgłaszał zajścia w obawie o swoje bezpieczeństwo.  

Z relacji 26-latka wynikało, że przyjechał na osiedle Stare Miasto i zaparkował swoje Subaru na jednej z ulic. Wtedy nieznany mężczyznę podszedł do jego auta. Otworzył drzwi od strony kierowcy i kazał 26-latkowi przesiąść się na miejsce pasażera. Pokrzywdzony bojąc się wykonał polecenie. Sprawca wsiadł do samochodu i odjechał. Podczas całego zdarzenia mężczyzna groził pokrzywdzonemu przedmiotem podobnym do maczety. Pojechali w kierunku miejskiego zalewu, później na teren gminy Zamość a potem ponownie na osiedle Stare Miasto. Tam sprawca kazał 26-latkowi opuścić Subaru i odjechał. 

Kryminalni zaczęli zbierać szczegółowe informacje na temat okoliczności zdarzenia oraz rysopisu sprawcy. Po tym wytypowali podejrzanego. W piątek zatrzymali go w jednym z mieszkań na terenie Zamościa. 27-latek trafił do policyjnego aresztu.

W sobotę prokurator na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego przedstawił 27-latkowi zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.  Oskarżyciel, popierając wniosek policjantów postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. 27-latek będzie odpowiadał w recydywie.

Za rozbój z niebezpiecznym narzędziem grozi kara więzienia na czas nie krótszy od lat 3. W warunkach recydywy może zostać dodatkowo zaostrzona.

Źródło: KMP Zamość, aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

361 228212 Zamość: Grożąc maczetą ukradł mężczyźnie Subaru

361 228211 Zamość: Grożąc maczetą ukradł mężczyźnie Subaru

Poprzedni artykułRozstrzygnięcie konkursu “Chcę żeby było ładnie…” Laureatka oddała nagrodę [ZDJĘCIA]
Następny artykułSpotkanie z Ks. prof. Sławomirem Nowosadem w Kawiarni Arabeska [ZAPROSZENIE]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments