Hurtownia pomp ciepła Prowent

0
94
modern heat recovery ventilation system mounted on ceiling in house service room. recuperator

Pompy ciepła to coraz bardziej popularny sposób ogrzewania budynków. Aby cieszyć się pełnią możliwości i sprawności pompy, należy wybrać odpowiedni punkt sprzedaży. Powinien on oferować kompleksowe podejście do klienta oraz wsparcie specjalistów. Istotne, aby miał w swoim asortymencie różnego rodzaju pompy. Profesjonalna Hurtownia pomp ciepła Prowent zapewni pomoc specjalisty przy wyborze odpowiedniego urządzenia oraz usługę montażu. Jak przygotować się do montażu pompy ciepła?

Czym są pompy ciepła?

Jeśli szukasz ekologicznego sposobu ogrzewania swojego domu oraz zapewniania dostępu do ciepłej wody, jesteś w odpowiednim miejscu. To jest właśnie rola pomp ciepła. Dodatkowo niektóre pompy zapewniają także funkcję ochładzania pomieszczenia, co jest przydatne w miesiącach letnich.

Pompy ciepła do działania wykorzystują odnawialne źródła energii (OZE). Są to takie źródła, których wykorzystanie nie powoduje ich deficytu, odnawiają się same w niedługim czasie. Nie wpływają negatywnie na środowisko naturalne. Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób, które chcę odejść od ogrzewania z użyciem paliw kopalnianych. Obecna sytuacja na rynku nieodnawialnych źródeł energii i problem z zakupem odpowiedniej ilości węgla kamiennego może niepokoić mieszkańców Polski, dlatego warto zapewnić sobie spokój poprzez wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii.

Jak działają pompy ciepła?

Działanie pomp ciepła najlepiej opisuje porównanie do systemu lodówki. Zarówno w lodówce, jak i pompie ciepła zachodzi podobny proces termodynamiczny. Lodówka pobiera ciepło z wnętrza, z produktów i oddaje to ciepło na zewnątrz. Pompa pobiera energię z zewnątrz (nawet jeśli temperatura na zewnątrz jest niska) i oddaje ciepło do wnętrza pomieszczenia. Ma to miejsce dzięki znajdującemu się w pompie czynnikowi roboczemu.

Jakie są najczęściej stosowanie źródła?

Aby pompa funkcjonowała, musi pobierać energię. Jakie źródła odnawialne są do tego stosowane?

  • grunt – za pomocą kolektora zakopanego pod ziemią, zajmuje mało powierzchni, niska wrażliwość na czynniki zewnętrzne, dość kosztowna inwestycja.
  • woda – funkcjonuje dzięki układowi dwóch studni. Woda jest dobrym nośnikiem ciepła – długo się nagrzewa, ale równie długo pozostaje w takiej temperaturze. Wymaga określonych pozwoleń i przestrzegania wymogów prawnych. Skomplikowany proces instalacji.
  • powietrze – najtańsze rozwiązanie nie wymagające dużej ingerencji w budynek. Tego typu pompa nie potrzebuje specjalnego, dużego miejsca. Montaż pompy jest najbardziej sprawny z wymienionych.

Rodzaje pomp ciepła

Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań jest pompa ciepła powietrzna. Jest to rozwiązanie stosunkowo tanie i nie wymagające ciężkich prac. Dzielą się ona na pompy powietrze-woda oraz powietrze-powietrze. To pierwsze rozwiązanie wymaga instalacji wodnego odbiornika, takiego jak grzejniki czy ogrzewanie podłogowe, jednak zapewnia możliwość przygotowania ciepłej wody użytkowej bez dodatkowych już modułów. Jest to też rozwiązanie, które dopasowuje swoją moc do aktualnego zapotrzebowania budynku. Pompy ciepła powietrze-woda mogą być dostępne w dwóch wersjach – split oraz monoblok. W wersji split mamy do czynienia z dwoma jednostkami – zewnętrzą i wewnętrzną, a w wersji monoblok, wszystkie komponenty są w jednym urządzaniu. Różnią się one m.in. sposobem instalacji, szczelnością oraz odpornością na niskie temperatury. Specjalista hurtowni Prowent ułatwi dobór pompy ciepła i szczegółowo omówi występujące między nimi różnice.

Jaką pompę ciepła wybrać?

W wyborze odpowiedniej dla danego budynku pompy ciepła powinien pomóc doświadczony specjalista. Hurtownia pomp ciepła Prowent oferuje wsparcie fachowców na każdym etapie, aby uzyskać jak najlepsze efekty inwestycji. Przeprowadzana jest wycena, która pozwala na dobór odpowiedniego rozwiązania. Jakie czynniki mogą wpływać na propozycję danego urządzania?

  • powierzchnia do ogrzania,
  • powierzchnia działki oraz odległości od sąsiednich posesji,
  • fundusze, które klient chce przeznaczyć na inwestycję,
  • jaką moc ma dana pompa,
  • do jakiego systemu grzewczego będzie transmitowane ciepło – do grzejników czy do ogrzewania podłogowego,
  • i inne.

To tylko kilka czynników. Dobór odpowiedniej pompy to wybór indywidualny, dlatego należy go dokonać wspólnie z doświadczonym fachowcem.

Montaż pompy ciepła Lublin

Montaż pompy ciepła zależy od rodzaju danej pompy. Wspominaliśmy wyżej o dwóch rodzajach pomp ciepła powietrze-woda, jakimi są split i monoblok. Już instalacja pomp ze wspólnej grupy zasadniczo się różni. Osoba instalująca pompę typu split musi posiadać uprawnienia chłodnicze (F-gazowe), co nie jest konieczne w przypadku pompy monoblok, gdzie montażysta nie ingeruje w układ chłodniczy. Należy jednak pamiętać o zabezpieczeniu przewodów przed ewentualnym zamarznięciem. Dobry instalator posiada zarówno uprawnienia, jak i szkolenia zapewniające bezpieczny, solidny i trwały montaż pompy ciepła.

Sposób montażu różni się także w zależności od tego, czy będzie miał miejsce w nowym domu, czy już funkcjonującym. Dobór właściwego miejsca jest niezwykle ważny ze względu na skuteczność funkcjonowania oraz spełniania norm, takich jak np. oddalenie sąsiedniej działki od źródła hałasu. Ważny jest odpowiedni projekt wykonany przez doświadczoną firmę. Dobry projekt umożliwia solidne wykonanie. W innym wypadku zamiast zysków użytkownik poniesie znaczne straty finansowe.

Hurtownia pomp ciepła Prowent

Aby uniknąć ryzyka niewłaściwego montażu pompy ciepła w Lublinie, zachęcamy do skorzystania z usług Hurtowni pomp ciepła Prowent. Firma funkcjonuje od 1999 r. i cieszy się zaufaniem mieszkańców Lublina i okolic. Specjalizuje się w sprzedaży i doborze odnawialnych źródeł energii – pomp ciepła, rekuperacji, klimatyzacji. Współpracujemy tylko z doświadczonymi fachowcami, co gwarantuje najwyższą jakość użytkowania. Montaż pompy ciepła jest tak samo ważny, jak specyfika urządzenia, dlatego warto go przeznaczyć w ręce profesjonalnego instalatora.

Poprzedni artykułDobre biuro rachunkowe – kiedy skorzystać z usług księgowego?
Następny artykułZamość: Będą nowe miejsca pracy. Powstanie nowoczesny biurowiec [ZDJĘCIA]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments