Groźny wypadek w Jarosławcu (zdjęcia)

1
471

W Jarosławcu na DK 74 kierujący Oplem 45-latek wyprzedzając jadące przed nim dwa pojazdy zderzył się z kierującą Peugeotem, która w tym czasie skręcała w lewo na posesję. 45-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Została tam przewieziona również kierująca Peugeotem 39-latka. Apelujemy o ostrożność na drodze.

Do zderzenia dwóch pojazdów osobowych doszło wczoraj w godzinach przedpołudniowych na drodze krajowej numer 74 w Jarosławcu. Na miejscu pracowali strażacy i policjanci z zamojskiej komendy zabezpieczając miejsce wypadku oraz ustalając okoliczności zdarzenia.

Ze zstępnicy ustaleń policjantów wynika, że w stronę Zamościa jechała kierująca Peugeotem. W pewnej chwili zwolniła, aby skręcić w lewo na posesję. Prawdopodobnie włączyła również lewy kierunkowskaz. Jadąca za nią kierująca Toyotą widząc to również zwolniła. W tym samym momencie jadący za Toyotą kierujący Oplem wykonywał manewr wyprzedania obu tych pojazdów. Widząc przód Peugeota na lewym pasie ruchu kierujący Oplem nie zdążył zareagować i uderzył w niego. Po tym Opel przemieścił się do przydrożnego rowu, a Peugeot pozostał na jezdni. 

Oplem kierował 45-letni mieszkaniec gminy Zamość, jechał sam. Peugeotem kierowała 39-latka z gminy Miączyn, podróżowała z pasażerem. Oboje kierujący potrzebowali pomocy medycznej w warunkach szpitalnych. Załogi karetek pogotowia przewiozły ich do placówki służby zdrowia. Po badaniach okazało się, że obrażeń ciała doznał kierujący Oplem, natomiast 39-latka z wypadku wyszła z niegroźnymi dla jej zdrowia potłuczeniami.

Policyjne badanie alkomatem wykazało, że kierujący byli trzeźwi. Z uwagi na powstałe w samochodach uszkodzenia mundurowi zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów. W czasie, gdy na miejscu wypadku pracowały służby ratunkowe ruch na „krajówce” w tym miejscu był utrudniony.

Wyjaśniamy dokładne okoliczności wypadku i apelujemy o ostrożność za kierownicą i przemyślane manewry na drodze.

Źródło: aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Poprzedni artykuł“Słuchając ludzi – św. Jan Paweł II” koncert poświęcony pamięci Papieża Polaka [WSTĘP WOLNY]
Następny artykułZamojski Uniwersytet Trzeciego Wieku: Trwają zapisy na rok akademicki 2023/2024
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz

Osobę, która ucierpiała w wypadku lub jej rodzinę proszę o pilny kontakt. Przekażę przydatne informacje – 697 723 210