Czarny weekend! 3 wypadki ze skutkiem śmiertelnym

0
309

Na terenie woj. lubelskiego doszło 3 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. W Tarnogrodzie (pow. biłgorajski) 35 – latek kierując Oplem śmiertelnie potrącił pieszego 86 – latka i odjechał z miejsca zdarzenia. W Lublinie na ul. Tysiąclecia 80 – latek kierując Toyotą potrącił śmiertelnie 89 – latka, który rowerem przejeżdżał po przejściu dla pieszych. Z kolei po północy w Woli Rudzkiej  (pow. opolski) kierujący Seatem 19 – latek, potrącił stojącego na jezdni 50-latka. Pieszy nie posiadał elementów odblaskowych.

Pow. biłgorajski.

W sobotę około godziny 17:00 dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie o odnalezieniu przez postronną osobę nie dającego oznak życia mężczyzny na ulicy 1 Maja w Tarnogrodzie. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy wstępnie ustalili, że 86 – latek został potrącony przez kierującego, który odjechał z miejsca wypadku. Niestety mężczyzna zmarł na miejscu.

68 226759 g Czarny weekend! 3 wypadki ze skutkiem śmiertelnym

Po godzinie 18:00 zatrzymaliśmy 35 – letniego mieszkańca powiatu, który jak wskazują wstępne ustalenia kierując samochodem Opel potrącił mężczyznę i odjechał. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że był nietrzeźwy, miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku w stanie nietrzeźwości i ucieczkę z miejsca grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Lublin

Kierujący Toyotą 80-latek jadąc al. Tysiąclecia lewym pasem ruchu od strony „ronda z flagą” w kierunku miejscowości Świdnik potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych rowerzystę.

68 226761 g Czarny weekend! 3 wypadki ze skutkiem śmiertelnym89-letni cyklista  w wyniku poniesionych obrażeń po reanimacji zmarł na miejscu zdarzenia. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

Pow. opolski.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że o godzinie 1.53 w miejscowości Wola Rudzka na drodze W 824 kierujący Seatem Ibiza 19-latek potrącił stojącego na środku jezdni 50-latka. Pieszy nie posiadał elementów odblaskowych. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący był trzeźwy.

68 226757 g Czarny weekend! 3 wypadki ze skutkiem śmiertelnymApelujemy o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Wyobraźnia i przewidywanie sytuacji drogowych pomaga uniknąć wielu wypadków.

Źródło: KWP Lublin, nadkomisarz Andrzej Fijołek

Poprzedni artykułZamojski Dom Kultury zaprasza na huczne pożegnanie wakacji [WSTĘP WOLNY]
Następny artykułPo zderzeniu dwóch obywateli Ukrainy 6 osób w szpitalu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments