Zderzenie dwóch ciężarówek i osobówki (zdjęcia)

0
320

W groźnie wyglądającym zdarzeniu drogowym, które miało miejsce wczoraj w miejscowości Brody Małe, brały udział samochody osobowe oraz dwa ciągniki siodłowe. Na szczęście, pomimo uszkodzeń pojazdów, zarówno kierowcy, jak i pasażerowie nie odnieśli obrażeń. Winowajcę kolizji ukarano mandatem karnym.

Zdarzenie to miało miejsce wczoraj przed południem, gdy dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem czterech pojazdów na drodze wojewódzkiej numer 858 w Brodach Małych. Natychmiast wysłano policjantów na miejsce zdarzenia, którzy na podstawie śladów, uszkodzeń pojazdów oraz relacji uczestników ustalili przebieg wypadku.

W wyniku ich ustaleń wynika, że 41-letni mężczyzna z powiatu biłgorajskiego, kierujący samochodem marki Opel Insygnia, jadący od strony Zwierzyńca w kierunku Szczebrzeszyna, wykonywał prawidłowy manewr skrętu w prawo na teren posesji. W tym samym czasie za nim poruszał się Opel Astra, którego 19-letni kierowca z Lubartowa zatrzymał się za nim, ze względu na chwilowy brak możliwości kontynuacji jazdy.

32-letni mieszkaniec powiatu staszowskiego, prowadzący ciągnik siodłowy marki Volvo z naczepą, nie zachował odpowiedniej ostrożności i bezpiecznej odległości od poprzedzającego samochodu osobowego. Wskutek tego najechał na tył Opla Astry, który z kolei uderzył w pojazd wykonujący manewr skrętu w prawo, a następnie został przesunięty na przeciwny pas ruchu w wyniku siły uderzenia. Niestety, w tym samym kierunku poruszał się ciągnik siodłowy marki Daf z naczepą, kierowany przez 32-letnią mieszkankę gminy Adamów. Nie była ona w stanie uniknąć zderzenia i najechała na tył Opla Astry.

Policjanci sprawdzili trzeźwość kierujących, którzy okazali się być trzeźwi. Zabezpieczono także dowody rejestracyjne uszkodzonych pojazdów.

Chociaż zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Początkowo droga była zablokowana, a następnie ruch odbywał się wahadłowo ze względu na czynności służb na miejscu. Kierowcy podróżujący przez Brody Małe musieli się liczyć z utrudnieniami. W wyniku zdarzenia, zarówno kierowcy jak i pasażerowie w samochodach osobowych nie odnieśli obrażeń, a zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową. 32-letni kierowca ciągnika siodłowego marki Volvo został ukarany mandatem karnym o wartości 1500 zł za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Źrodło: KMP Zamośc, Asp. Szt. Katarzyna Szewczuk

 

Poprzedni artykułEwelina Flinta, Voice Band i Namysłowiacy na Rynku Wielkim w Zamościu [WSTĘP WOLNY]
Następny artykuł38-latek nie opanował mocy swojego passata
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments