Zniszczenia po burzowej niedzieli. Publikujemy zdjęcia

0
436

Burzowa niedziela

W niedzielę 6 sierpnia w godzinach popołudniowych na terenie powiatu zamojskiego wystawały niesprzyjające warunki atmosferyczne, na szczęście nikomu nic się nie stało.

O godz. 17.30 w miejscowości Łabunie Reforma upadający konar zerwał napowietrzną linię energetyczną do budynku.  Następnie w Łabuniach na ul. Parkowej silny podmuch wiatru przewrócił na sąsiedni budynek niezabezpieczone rusztowanie budowlane. W miejscowości Łabunie Reforma w wyniku silnych podmuchów wiatru doszło do częściowego zerwania poszycia dachowego na budynku mieszkalnym krytym blachą na powierzchni ok. 40 m2. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przykręceniu blachy do konstrukcji dachu, co pozwoliło na tymczasowe zabezpieczenie budynku przed opadami deszczu. Ponadto w Borowinie Sitanieckiej wiatr częściowo zerwał poszycie dachu z eternitu. Dach budynku został zabezpieczony przez strażaków przy użyciu plandeki.

Powalone drzewa i złamane konary, strażacy usuwali w miejscowościach: Skierbieszów, Borowina Sitaniecka, Zamość ul. Szczebrzeska, Łabunie Reforma i Łapiguz.

Poprzedni artykułBrawurowa jazda obywatela Ukrainy zakończona wysokim mandatem
Następny artykułNa zamojskim Rynku zagra Agnieszka Chylińska. Udostępnij i zaproś do Zamościa
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments