Zamość: obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

0
367

W sobotę wieczorem dyżurny z jednostki policji w Zamościu otrzymał zgłoszenie dotyczące obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy na jednej z ulic miasta. Policjanci, reagując na to zgłoszenie, natychmiast udali się na miejsce, gdzie potwierdzili zaistniałą sytuację.

Okazało się, że kierujący Renault, 46-letni mężczyzna, opuścił osiedlowy parking w stanie nietrzeźwości i wymusił pierwszeństwo przejazdu innemu kierowcy na jednej z zamojskich ulic. Szczęśliwie, drugi kierowca zdołał zareagować na czas i uniknąć kolizji, zatrzymując się tuż przed pojazdem pijanego mężczyzny. Widząc to zdarzenie, świadek sytuacji szybko zainterweniował. Podbiegł do Renault, wyjął kluczyki ze stacyjki i zadzwonił na numer alarmowy, informując o nietrzeźwym kierującym.

Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policję wykazało, że 46-latek miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Konsekwencją tego wykroczenia było zatrzymanie jego prawa jazdy, a także postawienie zarzutu kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Teraz mężczyzna będzie musiał stawić się przed sądem, gdzie odpowie za swoje zachowanie. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz obowiązek zapłaty grzywny nawet w wysokości 60 tysięcy złotych.

Warto docenić postawę świadka, który odważnie zareagował na sytuację i podjął działania mające na celu powstrzymanie pijanego kierowcy. Jego szybka reakcja i współodpowiedzialność za bezpieczeństwo na drodze są godne naśladowania. Reagowanie na tego typu przypadki jest istotne dla zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego oraz edukacji społeczeństwa na temat konsekwencji prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Aspirant Sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło, reprezentująca policję w tej sprawie, podkreśla ważność takiej postawy oraz potrzebę zwiększenia świadomości społecznej na temat ryzyka związanego z jazdą po spożyciu alkoholu.

Źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykuł2 groźne potrącenia rowerzystów w Zamościu (zdjęcia)
Następny artykułKonkurs na najładniejszy balkon, ogródek lub podwórko w mieście. 
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments