Kierowca Audi z 3 promilami zatrzymany na ulicy Lwowskiej w Zamościu

0
404
zdjęcie ilustracyjne, Policja.pl

Kierowca Audi w organizmie miał prawie 3 promile alkoholu. W takim stanie jeździł ulicami Zamościa. Dzięki informacji przekazanej przez innego uczestnika ruchu policjanci zatrzymali go na jednej z ulic miasta. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 37-latek odpowie przed sądem.

Wczoraj kilka minut przed godziną 18:00 dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że ulicą Królowej Jadwigi w kierunku Rynku Wielkiego jedzie kierujący Audi, który nie trzyma równego toru jazdy. Zgłaszający jechał za nim i na bieżąco informował służby, którymi ulicami porusza się „niepewny” kierowca.

Dyżurny natychmiast zaregował i przekazał zgłoszenie patrolom na terenie miasta. Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego opisywany w zgłoszeniu pojazd zauważyli na ulicy Lwowskiej. Kierującego nim mężczyznę zatrzymali do kontroli drogowej. Okazało się, że za kierownicą zatrzymanego Audi siedział kompletnie pijany 37-latek z gminy Zamość. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Mundurowi zatrzymali 37-latkowi prawo jazdy. Mężczyzna wkrótce przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przypominamy, że za tego typu przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat oraz obowiązek zapłaty na wskazany cel określonej kwoty, która może wynieść nawet 60 tysięcy złotych.

Skuteczna interwencja policjantów była możliwa dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Taka postawa jest godna pochwały. Cieszy fakt, że nie tylko policjanci pracują na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu. Również obywatele sprzeciwiają się obecności pijanych kierowców na drogach i informują funkcjonariuszy o swoich podejrzeniach.

Źródłło: KMP Zamość, aspirant sztabowy Dorota Krukowska –Bubiło

Poprzedni artykułUwierzyła, że pomaga lekarzowi z Jemenu
Następny artykuł11. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”. Publikujemy szczegółowy program
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments