Pijany, młody kierowca BMW doprowadza do czołowego zderzenia (zdjęcia)

0
273

W miejscowości Klonownica Mała 24-letni kierujący BMW, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z Volkswagenem Passatem. Przeprowadzone badanie wykazało w organizmie 24-latka ponad 2,5 promila alkoholu. Przypominany, że „jazda na podwójnym gazie” zagrożona jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów oraz wysoką grzywną.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę po godz. 23.00 w miejscowości Klonownica Mała. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 24-letni kierowca BMW na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z Passatem. Za kierownicą drugiego auta siedział  38-latek. W chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. W przypadku 24-latka urządzenie wskazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Kierujący pojazdami trafili do szpitala. Ich obrażenia nie okazały się groźne, a całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Teraz ustalamy wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie też za spowodowanie kolizji.

komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

 

 

Poprzedni artykułKierowca BMW potrąca na pasach dwie nastolatki (zdjęcia)
Następny artykułZ ostatniej chwili: zablokowany pas ruchu w kierunku Zamościa
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments