Zamość: 16-latkowie w centrum miasta pobili 14-latka. Poszło o dziewczynę

0
1685

Dzielnicowi z Zamościa zatrzymali nastolatków, którzy kilka dni temu w centrum miasta zaatakowali swojego rówieśnika. Policjanci zgromadzili już w tej sprawie materiał dowodowy i przesłuchali dwóch 16-latków w charakterze nieletnich sprawców czynu karalnego. O ich dalszych losach zadecyduje teraz sąd rodzinny, do którego przekazali sprawę.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie przy ulicy Peowiaków w Zamościu. Siedzącego wówczas na ławce 14-latka z powiatu tomaszowskiego zaatakowali dwaj młodzi mężczyźni w zbliżonym wieku. Powód ich zachowania okazał się błahy. Przyczyną ataku była zazdrość jednego z napastników o towarzyszącą 14-latkowi koleżankę. Agresor przewrócił pokrzywdzonego na ziemię, a następnie zaczął go uderzać pięściami w okole głowy. Wtórował mu jego znajomy, który choć nie był tak agresywny, również zadawał uderzenia i brał czynny udział w pobiciu. Obaj szybko oddali się w nieznanym kierunku, gdy tylko zorientowali się, że na miejsce zdarzenia została wezwana Policja.

Pokrzywdzony chłopiec trafił pod opiekę lekarzy. Na szczęście obrażenia, jakich doznał, nie zagrażały jego życiu i zdrowiu.

W działania zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności i przebiegu zdarzenia oraz do zatrzymania sprawców zaangażowani byli policjanci różnych pionów. Szybko przyniosły one oczekiwany skutek. Tego samego dnia dzielnicowi z Zamościa zatrzymali 16-latka z gminy Sułów, który brał udział w zajściu. W trakcie czynności z jego udziałem przyznał się on do udziału w pobiciu, a w złożonych wyjaśnieniach wyjawił też motyw swojego działania. Po czynnościach został przekazany opiekunowi.

Dwa dni później dzielnicowi, w których zainteresowaniu pozostawał ukrywający się przez Policją drugi sprawca, uzyskali informację, gdzie może on przebywać. Ta informacja potwierdziła się. 16-letniego mieszkańca Zamościa funkcjonariusze zatrzymali na terenie jednej z podzamojskich miejscowości. On również usłyszał już zarzut popełnienia czynu karalnego  – udziału w pobiciu.

Zgromadzone w tej sprawie materiały, z uwagi na wiek sprawców, zostały już przekazane do sądu rodzinnego, który zadecyduje o dalszych losach nastolatków.

 

Źródło: KMP Zamość,  asp. szt. Katarzyna Szewczuk

Poprzedni artykułPatrole żołnierzy konno na wschodniej granicy sprawdziły się. Ćwiczenia HUZAR 2023 [FILM I ZDJĘCIA]
Następny artykułGwiazdą XXVI Festiwalu Pieśni Maryjnej będzie zespół “Sławomir”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments