Miała zarobić od amerykańskiego żołnierza dolary, straciła złotówki

0
261

43-letnia tomaszowianka padła ofiarą oszusta podającego się za amerykańskiego żołnierza. Oszust zainicjował znajomość na portalu społecznościowym, zdobył zaufanie kobiety i wyłudził od niej ponad 5 tys. zł. Pieniądze miały być zapłatą za przewóz paczki z 400 000 dolarów, które kobieta miała przechować dla żołnierza podczas jego pobytu na misji w Syrii. Przestrzegamy przed tego typu oszustwami.

Ponad miesiąc trwała wirtualna znajomość 43-letniej tomaszowianki z oszustem podającym się za amerykańskiego żołnierza. Korespondencja rozpoczęła się od polubienie przez oszusta zdjęcia kobiety na jednym z portali społecznościowych. Po zdobyciu zaufania 43-latki i zapewnieniu o wspólnej przyszłości, oszust poprosił kobietę o przechowanie znacznej sumy pieniędzy na czas jego wyjazdu na misję do Syrii. Kobieta zgodziła się i zgodnie z poleceniami, przelała na wskazane przez oszusta konto ponad 5 tys. zł. Pieniądze miały być zapłatą za przewóz paczki z 400 000 dolarów z zagranicy do Polski. Następnie kobieta otrzymała informację, że paczka jest już na lotnisku w Warszawie, jednak kurier z pieniędzmi został zatrzymany przez celników. Aby go wykupić i odzyskać pieniądze, kobieta miała przelać kolejną kwotę. Po tym jak poinformowała, że nie ma więcej pieniędzy, oszust nakłaniał ją do wzięcia pożyczki.

Zdrowym rozsądkiem wykazała się córka zgłaszającej, która znalazła w Internecie informację o oszustwach metodą na amerykańskiego żołnierza i pokazała je mamie. Kobieta dopiero wówczas postanowiła zgłosić sprawę organom ścigania.

Apelujemy i przestrzegamy przed tego typu oszustami, którzy nawiązują znajomość, wzbudzają zaufanie i  uczucia, po czym wyłudzają pieniądze. Pamiętajmy, że w wirtualnym świecie łatwo jest stworzyć postać, która w rzeczywistości w ogóle nie istnieje.

Żródło: KMP Tomaszów Lubelski, młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska

Poprzedni artykułCapella all’ Antico ma już 40 lat. Odbędzie się koncert jubileuszowy [WSTĘP WOLNY]
Następny artykułWyłowili ciało mężczyzny
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments