Uzdrowisko Krasnobród jednym z najpiękniejszych w Polsce. Milion złotych na wyposażenie hotelu i gabinetów

0
720

Za nami 50. sesja Sejmiku Województwa Lubelskiego, a na niej wspaniałe wieści. Radni zdecydowali o przekazaniu kwoty 1 mln złotych dla Sanatorium Rehabilitacyjnego im. Janusza Korczaka w Krasnobrodzie.

Zmieniła się polityka dotycząca uzdrowisk. W tej chwili inwestujemy w lubelskie uzdrowiska, Nałęczów i Krasnobród, który już wcześniej otrzymał 11 mln złotych na rozbudowę”  mówi wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa.

Kwota 1 miliona złotych, która ma być przeznaczona na wyposażenie dla sanatorium została przyznana przez radnych jednogłośnie.

Sanatorium Rehabilitacyjne im. Janusza Korczaka istnieje od 1957 roku i zlokalizowane jest w zabytkowym zespole pałacowo-parkowym w Krasnobrodzie. Zabytkowe zabudowania pochodzą z XVII wieku i niezbędna była ich rewitalizacja, ponieważ stan techniczny tych obiektów określany był jako zły.

W 2022 roku powstała koncepcja rozwoju sanatorium w Krasnobrodzie a jej efekty już są. Zrealizowane dotąd race pochłonęły niemal 11 milionów złotych. Uporządkowano park wokół sanatorium, wybudowano promenadę spacerową oraz powiększono bazę noclegową. Nowe miejsca dla 62 kuracjuszy są już gotowe, Wybudowano zakład przyrodoleczniczy, w którym brakuje jeszcze wyposażenia, ale dyrektor Sanatorium Rehabilitacyjnego w Krasnobrodzie Barbara Kowal spodziewała się, że i na ten cel znajdą się środki. Obecnie, uzdrowisko dysponuje 125 miejscami, a baza powiększyła się o kolejne 62. Do sanatorium przyjeżdżają osoby dorosłe ze schorzeniami ortopedycznymi, reumatologicznymi, a także z otyłością.

Przyznaną kwotę miliona złotych chcemy przeznaczyć na wyposażenia bazy hotelowej i gabinetów, dla tych nowo powstałych 62 miejsc” mówi barbara Kowal, dyrektor sanatorium w Krasnobrodzie „Cała inwestycja wyposażenia pochłonie 5,7 mln złotych ale już złożyliśmy wniosek o przyznanie brakującej kwoty z rezerwy celowej budżetu państwa” dodaje Barbara Kowal.

Krasnobrodzkie uzdrowisko jest jedynym w Polsce sanatorium prowadzonym przez władze samorządowe. Starosta Stanisław Grześko podkreślał, że powiatowi zależy na tym, żeby uzdrowisko było nowoczesne, a także na szybkiej realizacji inwestycji, by kuracjusze mogli w doskonałych warunkach powracać do zdrowia.

Pisaliśmy już o tym, że przebudowa i rozbudowa kompleksu sanatoryjnego zakłada zwiększenie bazy noclegowej i zabiegowej oraz wyposażenie pomieszczeń, w tym zakup nowoczesnych urządzeń rehabilitacyjnych. Projekt zakłada budowę nowych obiektów hotelowych oraz basenu i restauracji. W planach jest także budowa tężni i amfiteatru oraz rewitalizacja obszernego 10 hektarowego terenu i utworzenie parku zdrojowego. Inwestycja ma pochłonąć ponad 100 mln zł.

Działania te mają na celu wzmocnienie potencjału leczniczego uzdrowiska, a także stworzenie nowych miejsc pracy i przyciągnięcie do Krasnobrodu i na Roztocze prywatnych podmiotów leczniczych i turystycznych.

Uzdrowisko Krasnobród, za kilka lat, po przeprowadzeniu tej rewitalizacji, będzie jednym z najpiękniejszych uzdrowisk w Polsce” powiedział wicemarszałek Michał Mulawa.

sanatorium Uzdrowisko Krasnobród jednym z najpiękniejszych w Polsce. Milion złotych na wyposażenie hotelu i gabinetów

Poprzedni artykułNie żyje 54-latek uderzony przez spadający konar
Następny artykułZ Mrożkiem w Zamościu i Szczebrzeszynie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments