Konfederacja zaprezentowała liderów listy sejmowej w okręgu nr 7

0
308

Witold Tumanowicz będzie liderem listy sejmowej Konfederacji w okręgu chełmskim. Partia zaprezentowała czołówkę swojej listy podczas konferencji prasowej przed Delegaturą Krajowego Biura Wyborczego w Chełmie.

,,W końcu jest na kogo głosować! Konfederacja jest trzecią siłą, na którą czekają Polacy, którzy mają dość sporu między Donaldem Tuskiem, a Jarosławem Kaczyńskim. Sporu, który jest tak naprawdę sztuczny. Oni nie prowadzą między sobą poważnego dialogu, oni właściwie się od siebie nie różnią” – rozpoczął Tumanowicz.

,,Konfederacja to trzecia siła, która chce niskich i prostych podatków, asertywnej polityki wobec Unii Europejskiej oraz odpowiedzialnej polityki migracyjnej” – dodał.

,,Jedynka” Konfederacji to jednocześnie szef sztabu Konfederacji i członek Zarządu Głównego Ruchu Narodowego. W 2019 roku przewodził już liście Konfederacji w okręgu nr 7. Ma 37 lat, jest żonaty, ma córkę.

Drugą pozycję na liście zajmie Bogusław Domański – przedsiębiorca zajmujący się przetwarzaniem ziół, radny powiatu krasnostawskiego.

,,Doświadczenie, które zdobyłem w prowadzeniu działalności oraz będąc radnym powiatowym chciałbym wykorzystać jako Poseł na Sejm. Nasz kraj wymaga gruntownych reform. System polityczny trzeba przebudować. Trzeba oddać Polskę Polakom” – mówił Domański.

W konferencji prasowej wziął również udział wiceprezes partii Nowa Nadzieja oraz lider listy Konfederacji w okręgu numer 6 (Lublin) Bartłomiej Pejo.

,,Konfederacja idzie do wyborów, aby rozbić układ okrągłostołowy – żeby wreszcie Polakom żyło się normalnie! Aby nie zabierano Polakom tak wiele pieniędzy w podatkach; aby maksymalnie zmniejszyć wydatki socjalne i zostawić więcej środków w kieszeniach obywateli. – mówił.

Reprezentantem partii Sławomira Mentzena na liście Konfederacji będzie Wiktor Kasprzak – 40-letni ekonomista i przedsiębiorca. Żonaty, ma trójkę dzieci. Wystartuje z trzeciego miejsca.

Źródło: materiał nadesłany

Okręg wyborczy nr 7 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miast na prawach powiatu Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa oraz powiatów bialskiego, biłgorajskiego, chełmskiego, hrubieszowskiego, krasnostawskiego, parczewskiego, radzyńskiego, tomaszowskiego, włodawskiego i zamojskiego

 

Poprzedni artykułJak założyć JDG – krok po kroku.
Następny artykułSpacer Ulicą Literacką i zamojski dzień Festiwalu Stolicy Języka Polskiego podczas weekendu literackiego [PROGRAM]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments