Oddział Hematologiczny zamojskiego “starego” szpitala najlepszy w województwie lubelskim

1
2075

Zamojski Szpital Niepubliczny został wyróżniony tytułem „Ośrodka onkologicznego 10-lecia w województwie lubelskim” w ogólnopolskim konkursie Onkomapa, organizowanym od dekady przez fundację Alivia.

W konkursie ocenia się zarówno lekarzy, jak i szpitale. Jeśli chodzi o te ostatnie, pod uwagę brane są m.in. sposób organizacji leczenia oraz przestrzeganie praw pacjenta. W tym roku o miano ośrodka 10-lecia walczyło 120 ośrodków onkologicznych. Zwyciężyło Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, które w głosowaniu uzyskało ocenę 4,8/5. Zamojski „stary” szpital, z oceną 4,7/5, został jedynym laureatem z województwa lubelskiego.

– To ogromne wyróżnienie, tym bardziej, że w konkursie mogli głosować wyłącznie pacjenci i ich rodziny. Warto zaznaczyć, że nie jest to nagroda dla zarządu szpitala, a dla Oddziału Hematologicznego, którym kieruje pani doktor Renata Kasza wraz ze swoją zastępczynią, doktor Iwoną Sawicką-Mochniej – mówi Damian Miechowicz, prezes Zamojskiego Szpitala Niepublicznego. – Poza świetnym zespołem lekarskim, nasza hematologia to także pielęgniarki, opiekunki medyczne, rejestratorki, panie salowe i wspierający ich pracownicy obsługi. Nad całością czuwa pielęgniarka oddziałowa Małgorzata Janda, z kolei pacjenci onkologiczni są dodatkowo pod opieką Beaty Rusinek, koordynatora procesu leczenia onkologicznego. Wszystkim tym osobom należą się ogromne brawa.

W ubiegłym roku Oddział Hematologiczny “starego” szpitala przyjął blisko 900 osób, z czego dwie trzecie to pacjenci onkologiczni. Wielu z nich leczonych było z wykorzystaniem nowoczesnych programów lekowych. To skuteczne, ale bardzo kosztowne terapie, wykorzystujące tzw. substancje czynne. Na szczęście, każdy z kilkudziesięciu realizowanych obecnie programów jest refundowany przez lubelski oddział NFZ.

Autor: artykuł nadesłany

Fot. Radosław Nawrocki/Alivia Onkofundacja

image 3 Oddział Hematologiczny zamojskiego

image 4 Oddział Hematologiczny zamojskiego

Poprzedni artykułAnna Jantar, Czerwone Gitary, Zbigniew Wodecki… Polskie przeboje podczas Koncertu Promenadowego
Następny artykułMontaż wiat przystankowych na ul. Dzieci Zamojszczyzny i ul. Szczebrzeskiej
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Barbara

Na oddziale nie ma opiekunrk!