Akademia Zamojska w czołówce rankingu Perspektyw

0
230

Akademia Zamojska zajęła 5. miejsce w prestiżowym rankingu Akademii Nauk Stosowanych i  Publicznych Uczelni Zawodowych  „Perspektywy” 2023. Tym samym Uczelnia zanotowała awans z 11. miejsca, na którym sklasyfikowana była w 2022 roku.

Cieszymy się z sukcesu. Świadczy on o tym, że Akademia Zamojska jest dostrzegana nie tylko w naszym regionie, ale także w skali kraju. To efekt wspólnej pracy całej społeczności Akademii Zamojskiej: władz Uczelni, wykładowców, nauczycieli akademickich, pracowników administracji oraz studentów. Wszystkim chciałbym za włożony wkład i pracę serdecznie podziękować. Nasze starania i ciągła praca przynoszą owoce. Otworzyliśmy nowe kierunki jak prawo, położnictwo czy rynek sztuki i zarządzanie w kulturze. Cały czas modernizujemy naszą bazę dydaktyczną, pozyskujemy nowe obiekty i rozbudowujemy, te które Uczelnia już posiada. Osiągnięty rezultat pokazuje, że zmierzamy w dobrym kierunku. Wiemy, że ranking ten jest bardzo interesujący dla maturzystów, którzy zastanawiają się nad wyborem dalszej drogi życiowej i miejsca do zdobywania wykształcenia. Zachęcamy do rozpoczęcia kariery w  Akademii Zamojskiej, która ma jedną z najpiękniejszych tradycji wśród uczelni Rzeczypospolitej oraz, co pokazuje ranking, stale się rozwija – ocenia rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. AZ.

Na miejsce w rankingu złożyło się wiele czynników dotyczących zarówno kadry naukowej, jak również pracowników administracyjnych uczelni i kierunków studiów. Akademia Zamojska uzyskała bardzo wysokie wyniki w dwóch spośród kilku kryteriów: prestiż – ocena przez kadrę akademicką (91,76) oraz pozyskiwanie zewnętrznych środków finansowych (76,05).

Ranking Akademii Nauk Stosowanych i Publicznych Uczelni Zawodowych Perspektywy 2023 uwzględnia wszystkie szkoły wyższe z grupy publicznych uczelni zawodowych, które miały minimum dwa roczniki absolwentów oraz łącznie studiuje w nich minimum 200 studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Ranking sporządzony jest w oparciu o kryteria takie jak: ocena przez kadrę akademicką, ekonomiczne losy absolwentów, nasycenie kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach, rozwój kadry własnej, dostępność kadry dla studentów, prowadzone kierunki studiów, efektywność pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych oraz studia podyplomowe. Nad prawidłowością sporządzania rankingu czuwa Kapituła, której rolą jest ustalanie metodologii rankingu, nadzór nad procedurą jego przeprowadzania oraz zatwierdzenie i ogłoszenie wyników.

Źródło:Akademia Zamojska

1076b Akademia Zamojska w czołówce rankingu Perspektyw

Poprzedni artykułKalinowice: Tragedia na drodze.
Następny artykułBędzie zdrowo i smacznie. ECO EVENT Powiatu Zamojskiego [ZAPROSZENIE+PROGRAM]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments