Platforma tradingowa – mobilna czy desktopowa? Jaką wybrać?

0
88

Handel instrumentami finansowymi niejako urósł do rangi mody. Rzeczywiście coraz więcej osób próbuje swoich sił w inwestowaniu. Z drugiej strony każda inwestycja wiąże się z dużym ryzykiem. Dziś podpowiemy Wam jaką platformę tradingową wybrać – mobilną czy desktopową?

Czym jest platforma tradingowa?

Platforma tradingowa jest to narzędzie, za pomocą którego można szybko dokonywać różnego rodzaju transakcji na instrumentach finansowych. Właśnie dzięki niej możliwy jest handel aktywami, zarówno kupno jak i sprzedaż. Platforma udostępniana jest przez danego brokera, który w tym przypadku jest usługodawcą. Za korzystanie pobiera od inwestora prowizję czy też dodatkowe opłaty. Na wielu platformach tradingowych można znaleźć rozbudowaną sekcję edukacyjną, w której dostępne są różne informacje np. na temat sytuacji rynkowej, ale też sposobu zarządzania kapitałem. Z drugiej strony nie oznacza to wcale, że ryzyko inwestycyjne maleje. Każda inwestycja rzeczywiście wiąże się z możliwością straty. Prawda jest taka, że zdecydowanie więcej osób traci niż zarabia.

Platforma tradingowa – mobilna czy dektopowa?

Skoro już wiecie, czym jest platforma tradingowa, to czas dowiedzieć się, czy lepiej wybrać mobilną, czy desktopową. Najbardziej tradycyjne są oczywiście platformy desktopowe. Są proste w obsłudze, jednak coraz częściej są zastępowane przez platformy mobilne. Można z nich korzystać w każdym miejscu i w każdej chwili. Wystarczy tylko zalogować się na dowolnym urządzeniu mobilnym, np. tablecie czy smartfonie. Co istotne korzystanie z takich platform inwestycyjnych jest szybkie i niemal intuicyjne, a więc zlecenia kupna czy sprzedaży możecie robić nawet za pomocą swojego smartfona, przy czym pamiętajcie, że handel na rynku Forex odbywa się przez całą dobę, ale przez 5 dni w tygodniu. Jedyne aktywa, które dostępne są także w weekend, to oczywiście kryptowaluty. Znalezienie platformy inwestycyjnej nie jest wcale takie łatwe. Trzeba pamiętać, że nie należy kierować się tylko kosztami. Warto dodatkowo sprawdzić renomę danego brokera, który posiada licencję. Ważny jest także język w jakim inwestorzy są obsługiwani, ale to nie wszystko. Wielu brokerów daje swoim klientom możliwość skorzystania z konta demonstracyjnego. Na jego podstawie użytkownicy mogą sprawdzić funkcje platformy, ale też przetestować swoje strategie. Nie muszą przy tym obawiać się, że stracą swój kapitał. Warto też zarządzać ryzykiem, co pozwoli na niższe straty w przypadku błędnych decyzji. Przydatna jest także funkcja edukacyjna, która powinna być rozbudowana. Wielu brokerów daje możliwość korzystania z lekcji video czy webinarów.

Jak skorzystać z konta demo na platformie tradingowej?

Początkujący inwestorzy mogą skorzystać ze wspomnianego już konta demonstracyjnego. Wielu traderów oferuje taką opcję w pełni bezpłatnie. Oznacza to, że nie trzeba wpłacać swojego kapitału, ale nie zawsze brokerzy udostępniają nowym inwestorom wszystkie narzędzia. Inwestorzy mogą np. otworzyć kilka kont demo na różnych platformach i porównać jaka opcja jest dla nich najkorzystniejsza. Aby skorzystać z konta demo, wystarczy tylko podać podstawowe dane takie jak imię i nazwisko, a także adres e-mail. Przypominamy też aby wybrać tylko i wyłącznie sprawdzoną platformę tradingową, która posiada licencję.

Poprzedni artykułZamojszczyzna “polską Toskanią”. O wykonaniu budżetu miasta Zamość za 2022 rok [FILM + ZDJĘCIA]
Następny artykułCLICKONMANIAC w Szkole Podstawowej nr 8 w Zamościu [ZDJĘCIA]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments