Zderzenie motoroweru z Iveco. Kierujący w szpitalu

0
385

52-letni kierujący motorowerem uderzył w tył Iveco, który był w trakcie manewru skrętu w lewo. Kierujący jednośladem z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Jak się okazało, w organizmie miał ponad promila alkoholu. Ustalamy szczegółowe przyczyny i okoliczności tego wypadku i apelujemy o ostrożność za kierownicą.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 18 w Hucie Dzierążyńskiej. Dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że doszło tam do wypadku drogowego z udziałem skutera i pojazdu dostawczego.

Policjanci wstępnie ustalili, że 52-letni mieszkaniec gminy Krynice kierujący motorowerem marki Romet najprawdopodobniej chciał wyprzedzić pojazd Iveco, który był w trakcie wykonywania skrętu w lewo na posesję. W wyniku zderzenia się pojazdów, kierujący jednośladem doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Badanie trzeźwości wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. Kierujący Iveco, 55-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego nie potrzebował pomocy medycznej, był trzeźwy.

Wyjaśniamy szczegółowe przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Przypominamy, że kierujący jednośladami stanowią grupę tak zwanych niechronionych uczestników ruchu drogowego, każde zdarzenie z ich udziałem może zakończyć się tragicznie. Apelujemy o szczególną ostrożność na drodze, jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami, a także o trzeźwość za kierownicą.

młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska

Poprzedni artykułUwaga kierowcy! Punkty karne będą po staremu
Następny artykułZmienić pasję na dobrze płatną pracę. Wywiad z absolwentką Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments