Zamość ul. Lipska. Fordem wjechał w rowerzystę.

0
1280

Kierujący jednośladem jadąc drogą dla rowerów został potrącony przez kierującego fordem, który w tym czasie wykonywał manewr skrętu w lewo. Po zderzeniu z samochodem 43-letni cyklistka trafił do szpitala. Apelujemy o ostrożność na drodze, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych.

Do zderzenia osobówki z rowerzystą doszło wczoraj około godziny 17:00 na ulicy Lipskiej w Zamościu. Policjanci z ruchu drogowego, na podstawie podjętych na miejscu czynności, wstępnie ustalili przebieg tego zdarzenia. Z ich ustaleń wynika, że 48-letni zamościanin – kierujący osobowym fordem nie zachował wymaganej od niego szczególnej ostrożności podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, w wyniku czego potrącił 43-letniego cyklistę, który w tym czasie przejeżdżał przez przejazd dla rowerzystów.

Obaj mężczyźni początkowo jechali ulicą Lipską w tym samym kierunku. W pewnym momencie kierowca forda postanowił skręcić w lewo. Zanim wykonał ten manewr, zatrzymał się aby ustąpić pierwszeństwa przejazdu samochodom, które jechały z przeciwnego kierunku. Gdy pojazdy przejechały, był przekonany, że może bezpiecznie skręcić. Nie zauważył jednak, że oznakowanym przejazdem rowerowym poruszał się cyklista i niestety jemu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu. W następstwie tej nieostrożności doszło do zderzenia. Kierujący jednośladem mężczyzna upadł na maskę samochodu, a następnie na jezdnię. Z dolegliwościami bólowymi prawego ramienia trafił do szpitala. Po badaniach okazało się, że ma on złamany obojczyk.

Kierowca forda podróżował sam. Zarówno on, jak i drugi uczestnik zdarzenia byli trzeźwi.

Apelujemy o czujność na drodze, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych oraz przejazdów dla rowerzystów. W trosce o bezpieczeństwo własne i pozostałych uczestników ruchu drogowego bądźmy rozważni i przezorni. Przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa pozwoli uniknąć nieprzyjemnych w skutkach zdarzeń drogowych.

 

361 220868 Zamość ul. Lipska. Fordem wjechał w rowerzystę.Źródło: KMP Zamość, starszy aspirant Katarzyna Szewczuk

 

Poprzedni artykułOdwiedzimy tajemniczy Iran. Kolejne spotkanie z cyklu “Palcem po mapie”
Następny artykuł“Super Mario Bros” Film w kinie przyjaznym sensorycznie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments