Odwiedzimy tajemniczy Iran. Kolejne spotkanie z cyklu „Palcem po mapie”

0
118

Zamojski Dom Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Palcem po mapie” – Iran. Podróż zaplanowano w środę 24 maja o godz. 17:00

Iran – niezwykły, tajemniczy kraj, poruszający w każdym z nas ciekawość Orientu. Wzbudza skrajne emocje, od podziwu po lęk. Czy naprawdę jest tak niebezpieczny jak go malują? Na te i inne pytania odpowiedzą Marta i Maciek Tront z FolkAround, którzy zabiorą uczestników w kolejną podróż śladami Polonii.

W 80. rocznicę przybycia polskich uchodźców do Iranu wrócili na “Szlak nadziei”. W miesięcznej podróży przez kraj Persów znaleźli nie tylko polskie wspomnienia, ale prawdziwy skarb zaklęty w historii i kulturze.
Podczas spotkania, Marta i Maciek pokażą najwspanialsze miasta Iranu, opowiedzą o najgorętszym miejscu na Ziemi, poczęstują różaną herbatą i opowiedzą historie współczesnych mieszkańców Iranu. Czy Irańczycy przyjęli Ich tak samo serdecznie jak naszych rodaków w 1942 roku?
Przekonajcie się z sami już 24 maja w Zamojskim Domu Kultury!

Spotkania „Palcem po mapie” realizowane są w ramach projektu „Za horyzont wyobraźni” dofinansowanego z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022-2023.

Źródło: Zamojski Dom Kultury

iran palcem po mapie Odwiedzimy tajemniczy Iran. Kolejne spotkanie z cyklu "Palcem po mapie"

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments