Centrum Nauki Kopernik w Zamościu

0
600

Na najbliższy weekend do Zamościa zawita Naukobus prosto z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Naukobus to mobilna i interaktywna wystawa, która zapewnia odwiedzającym ją, a zwłaszcza dzieciakom w wieku szkolnym nieodpłatną naukę poprzez zabawę.

Dzieci i młodzież odwiedzający 20 i 21 maja Mobilne miasteczko zdrowia, które stanie na parkingu przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego na skraju Parku Miejskiego w Zamościu. W ramach programu „Zdrowe życie”,  odwiedzający będą miali szansę zmienić się w odkrywców. Sprawdzić swoją pamięć, rozwiązywać łamigłówki i dowiedzieć się, jak ciężko pracuje ludzkie serce. Właśnie w tych dniach w Zamościu będzie gościł Naukobus prosto z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Naukobus udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. Interaktywna wystawa to część programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik skierowaną do mniejszych miejscowości.

Dotykanie nauki
Ci, którzy odwiedzą wystawę w weekend będą mogli cieszyć się nieodpłatnym, samodzielnym eksperymentowaniem. To nie tylko pozwala obudzić ciekawość. Siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Jednym z ulubionych eksponatów odwiedzających wystawę jest „człowiek-układanka”. Przekonaj się jak wiele emocji potrafi wzbudzić próba umieszczenia jego organów wewnętrznych we właściwych miejscach. Nauka poprzez dobrą zabawę gwarantowana.  

Inicjatorem wizyty Naukobusa w Zamościu w ramach akcji „Zdrowe Życie” jest Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Wspólny Program Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W roku 2023 w ramach Programu Nauka dla Ciebie realizowane są działania „Naukobus”, „Planetobus”, „O matmo!” oraz 26. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments