Pracownik Zamojskiego Zoo wyróżniony

0
417

Przedstawiciel Zamojskiego Zoo został wybrany do piętnastoosobowej komisji koordynującej hodowlę żyraf w europejskich ogrodach zoologicznych.

Komisja jest powołana w ramach programu EEP (EAZA Ex-situ Program) Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA) skupiającego 350 nie tylko europejskich ogrodów zoologicznych. Do obowiązków Komisji należy racjonalne, zgodne z genetyką małych populacji i wytycznymi programowymi, zarządzanie populacją żyraf w ogrodach należących do EAZA. W najbliższym czasie członkowie Komisji podzielą się obowiązkami.

Ryszard Topola – asystent hodowlany Zamojskiego Zoo – jako jedyny Polak w Komisji będzie współpracował w koordynacji hodowli żyraf ze szczególnym uwzględnieniem interesów polskich ogrodach zoologicznych, w których żyją obecnie łącznie 34 osobniki (15 samców i 19 samic) spośród 650 obecnych w ogrodach członkowskich EAZA.

Źródło: UM Zamość

Zdjęcie: Pixabay

prague g176a76e91 1920 Pracownik Zamojskiego Zoo wyróżniony

Poprzedni artykułUroczyste przekazanie wozu strażackiego w Bródku (gmina Łabunie) – zobacz zdjęcia
Następny artykuł“Kolorem w szarość” happening z okazji Dnia Protestu Przeciwko Dyskryminacji Osób Niepełnosprawnych (zdjęcia)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments