Słowo i obraz w Książnicy Zamojskiej- spotkanie z twórcami tomiku wierszy „Sekretne przejścia”

0
158
fot. Książnica Zamojska

Piękno i wyjątkowość Zamojszczyzny od stuleci celebrowano za pomocą słowa i obrazu. Książnica Zamojska postanowiła pójść nieco dalej i połączyć wiersze i malarstwo dwóch artystów od lat związanych z Zamojszczyzną, aby pokazać, że wspólny temat może dać w odmiennych formach wyrazu artystycznego, idealnie współgrające dzieło. W wyniku tej pracy otrzymaliśmy niezwykle pięknie wydany tomik wierszy pt. „Sekretne przejścia”.

12 maja o godz. 16.30 zapraszamy do głównej siedziby biblioteki przy ul. Kamiennej 20 na promocję wydawnictwa „Sekretne przejścia” i spotkanie z jego twórcami, Panem Piotrem Szewcem – urodzonym w Zamościu pisarzem i poetą oraz Panem Henrykiem Szkutnikiem – zamojskim malarzem, którego obrazy ilustrują wiersze. Na spotkaniu obaj artyści opowiedzą o wspólnym dziele, swojej pracy twórczej, ale przede wszystkim o Zamojszczyźnie: czym dla nich jest i dlaczego tak często staje się tematem ich prac.

Zapraszamy na spotkanie wszystkich tych, w których opisy i obrazy dawnej Zamojszczyzny rodzą nostalgię, a także tych, którzy choć nie pamiętają jak było wcześniej, chcą się tego dowiedzieć . I oczywiście tych, dla których przyroda Zamojszczyzny wiele zyskała, odkąd została zasiedlona leniwie kroczącymi po płótnie krowami Pana Henryka.

Źródło: Książnica Zamojska

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments