Festiwal Perła Renesansu- Dudzińscy powracają do Zamościa

0
822

Ostatni weekend maja w Zamościu zapowiada się niezwykle ciekawie. Po długiej przerwie wielu członków znanej w Zamościu rodziny Dudzińskich powraca by znów wystąpić w rodzinnym mieście. W dniach 26-28 maja odbędzie się Festiwal Perła Renesansu.

Festiwal renesansu czyli odrodzenia, symbolizuje ludzką potrzebę odreagowania trudnych doświadczeń (pandemia, wojna, kryzys) poprzez kontakt ze sztuką. Motywem przewodnim jest Człowiek Renesansu, czyli człowiek o wielu pasjach i zainteresowaniach. Wyobraźmy sobie Zamość z czasów renesansu, ludzie w strojach z epoki, miasto pełne urokliwych zakątków, tętniące życiem kulturalnym, rzemiosłem i handlem” – wyjaśniają Organizatorzy.

W namiocie festiwalowym przy Parku Miejskim obok Bramy Spotkań (ul. Królowej Jadwigi) będą się odbywały warsztaty, prelekcje, spotkania i koncerty. Udział w festiwalu jest płatny (30zł, 100zł lub 250zł – w zależności od pakietu), a program jest niezwykle bogaty. Zaplanowano: warsztaty wokalne, taneczne, teatralne, bębniarskie, lepienia w glinie, rzeźbienia w drewnie; prelekcje na temat zielarstwa, religii czy kabały.

Wśród niesztampowych artystów na Festiwalu pojawią się m.in.: Paweł Dudziński, Sambor Dudziński, Kajetan Dudziński, Trio Beethovenowskie, Teatr Utopia i wielu innych twórców, których na co dzień w Zamościu próżno szukać

Oprócz wydarzeń biletowanych, w ramach Festiwalu zaplanowano atrakcje dostępne dla wszystkich. Będzie to między innymi występ Sambora Dudzińskiego na Rynku Wielkim. „Dźwiękowiązałka” to muzyczne widowisko interaktywne. Sambor wciela się w rolę sześcioosobowego zespołu muzycznego. Jego wyjątkowy wszechstronny koncert będzie można zobaczyć w piątek 26 maja o godz. 19.00. Doskonale wpisuje się w program Festiwalu próba pobicia rekordu Guinessa w ilości osób jednocześnie grających na bębnach, która zostanie przeprowadzona również w piątek 26 maja o godz. 18.00.

.

Szczegóły dotyczące Festiwalu: www.perlarenesansu.pl

fot. archiwum Nowy Kurier Zamojski

img 5134 Festiwal Perła Renesansu- Dudzińscy powracają do Zamościa

dudzinscy Festiwal Perła Renesansu- Dudzińscy powracają do Zamościa

Poprzedni artykułSłowo i obraz w Książnicy Zamojskiej- spotkanie z twórcami tomiku wierszy “Sekretne przejścia”
Następny artykuł“Surrealizm” w zamojskiej kawiarnii artystycznej Mazagran
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments