Wspólnota Mieszkaniowa Heweliusza jako pierwsza w Zamościu zainstaluje panele fotowoltaiczne

0
610

Inicjatywa, aby zainstalować panele fotowoltaiczne wyszła ze strony zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Heweliusza 5 w Zamościu. Jest to fajne, nowoczesne osiedle, zamieszkiwane głównie przez młodych ludzi. Wszyscy mieszkańcy entuzjastycznie przychylili się do decyzji o instalacji paneli fotowoltaicznych.

Rachunki za energię elektryczną są u nas wysokie, instalacja paneli fotowoltaicznych będzie nam się po prostu opłacała” mówi Damian Szkałuba z zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Heweliusza 5.

Wspólnota Mieszkaniowa na realizację zadania otrzyma dofinansowanie na poziomie 50 % od kwoty netto. Inwestycją objęte są bloki przy ulicy Heweliusza 1, 3 i 5. Łączna wartość inwestycji to 150 tys. zł brutto. Jest to pierwsza Wspólnota Mieszkaniowa w Zamościu, która zainstaluje panele fotowoltaiczne.

Umowę na instalację paneli fotowoltaicznych Wspólnota Mieszkaniowa podpisała z firmą GoldSun.

Rozpoczniemy instalację paneli fotowoltaicznych na dachach budynków tuż po weekendzie majowym. Prace potrwają około tygodnia” powiedział Radosław Szewczuk, właściciel GoldSun.

Panele fotowoltaiczne będą produkowały energię, której nadwyżkę Wspólnota Mieszkaniowa sprzedawać będzie do Zakładu Energetycznego, a 100% zwróconej kwoty przeznaczyć może na dowolny cel.

Poprzedni artykułRadni zamojscy mają zapłacić 3 mln złotych za niekorzystną dla dewelopera decyzję
Następny artykułXLIV Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Szkół Podstawowych Miasta Zamość
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments