Wyjątkowy talent chemiczny z I LO w Zamościu

0
1574

Piotr Zaręba, uczeń klasy IV I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu, od kilku lat interesuje się chemią , a ponieważ jest bardzo zdolny i z prawdziwą pasją poszerza swoją wiedzę oraz znalazł profesjonalne wsparcie merytoryczne, w tym roku szkolnym na swoim koncie zanotował prawdziwie mistrzowskie osiągnięcia.

Doskonale zaprezentował się w 69. Olimpiadzie Chemicznej – po pokonaniu bardzo wyśrubowanych wymagań etapu okręgowego (część teoretyczna oraz laboratoryjna), z najlepszą lokatą w okręgu lubelskim(!) zakwalifikował się do zawodów centralnych i zdobył tytuł finalisty. Tytuł ten zapewnia 100% wynik egzaminu maturalnego oraz specjalną ścieżkę rekrutacji na wiele kierunków studiów. Są to w pełni zasłużone „profity” zważywszy na poziom trudności wymagań zawodów centralnych, które rozgrywane są w ośrodkach akademickich: etap laboratoryjny na Wydziale Chemii Politechniki Warszawskiej oraz etap teoretyczny na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.

Piotr został także laureatem prestiżowego Konkursu Politechniki Warszawskiej zajmując III miejsce w kraju! A przed kilkoma dniami zdobył tytuł laureata I stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH. Organizatorzy obydwu konkursów zapraszają do studiowania na swoich uczelniach.

W drodze do ogólnopolskich sukcesów ucznia wspierali: pani Marta Dynowska – nauczyciel chemii I LO, pan Włodzimierz Kuśmierczuk (emerytowany nauczyciel I LO) oraz dr Jadwiga Stachowicz z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Chemia nie jest jedyną dziedziną, którą interesuje się Piotrek.

Już w ubiegłym roku zdobył tytuł finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Łacińskiego zapewniając sobie 100% wynik na maturze z łaciny oraz indeks na studia humanistyczne i prawnicze na renomowanych uczelniach.

A ponieważ nie samą nauką człowiek żyje, Piotr lubi śpiewać i hoduje ciekawe okazy roślin doniczkowych.

Piotrowi, gratulujemy tak spektakularnych osiągnięć i życzymy powodzenia na maturze oraz trafnego wyboru kierunków dalszego kształcenia, tak by mógł w pełni i z satysfakcją rozwijać swoje talenty.

Źródło: artykuł nadesłany

 

Poprzedni artykułWażne! Wprowadzenie czasowej organizacji ruchu na czas robót
Następny artykułPrzypomnienie informacji na temat Karty Zamościanina. Publikujemy system zniżek
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments